2000’lerin Sevilen Dizileri

2000’lerin Sevilen Dizileri
0

2000’lerin sevilen dizileri arasında seyircilerle pek çok yapım buluşuyor. Bunlardan bazılarını sizler için paylaşmak istiyoruz.

2000’li yıllar, pek çok etkili dizisi ile kendinden bahsettirdi. Bu seriler arasında yer alan bazı dizilere göz gezdirmek lazım. 21. yüzyıl ile beraber izleyicilerin sunduğu özgünlük ve yüksek izlenme oranı ile beraber tercih ettiği birçok yapım yer alıyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu dizilerle bırakmak isteriz.

2000’lerin Sevilen Dizileri

2000’li yıllarda sevilen diziler arasında Sihirli Annem, Ruhsar, Arka Sokaklar, Kurtlar Vadisi ve bunun gibi pek çok yapım yer alıyor. Bu listede özellikle daha önce anlatmadığımız bilinen dizilere yer vereceğiz.

Yahşi Cazibe

2010 ve 2012 yılları arasında yayınlanan Süreç Film imzalı Yahşi Cazibe, 2000’lerin sevilen dizileri arasında bulunuyor. Dizide Azeri Cazibe ve Türk Kemal yer alıyor. Cazibe’nin Türkiye’de oturma izni alması için Kemal ile kağıt üzerinde evlenen Cazibe, bir süre Kemal’le beraber yaşar. Bu sırada evliliğin gerçek olup olmadığını doğrulamak adına denetleyici de bulunur. 3 yıl boyunca evli kalmaları doğrultusunda evlilik, kanıtlanmış olacaktır. Bundan dolayı Kemal ile Cazibe, aynı evde yaşar.

Alemin Kralı

Alemin Kralı dizisi, 2011 ve 2013 yılları arasında çekilmiş olan bir seri. Sitcom tarzı bir dizi olan Alemin Kralı’nda Aslan’ın başından geçen olaylara ağırlık veriliyor. Aslan, ailesiyle mutlu mesut yaşayan bir esnaf. Hayvan dükkanında çalışan Aslan, bir gün kayınbabasının ölümüyle yeni bir hayatın başlangıcını yapar. Kayın babası Nejat, ona ailesini emanet etmiştir. Aslan’ın evi artık eskisinden daha kalabalık olmaya başlar.

İşler Güçler

Star TV’nin sevilen yapımları arasında bizlerle buluşan İşler Güçler, 2012 ve 2013 tarihlerinde yayınlanmış bir seri olmakta. 2000’lerin sevilen dizileri arasında karşımıza çıkan bu yapımda Ahmet, Murat ve Sadi rolünde 3 karakter yer alıyor. Dizide yer alan bu 3 karakter, kazandıkları parayla bir film çekme macerasına girişir.

2000’lerin Sevilen Dizileri

Kardeş Payı

İlginç senaryosu ile dikkatleri üzerine çeken bir diğer dizi Kardeş Payı, 2014 ve 2015 yıllarında yayınlanmış bir yapım. Komedi ve aile türündeki bu dizide Metin, Ali ve Feyyza adında yer alan kardeşler, bor ile çalışan bir motor yapmaya çalışır. Aslına bakarsak bu fikir ilk olarak babaları Tahsin’den çıkar.

Leyla ile Mecnun

Etkili hikayesi ile karşımıza çıkan Leyla ile Mecnun, 2000’lerin sevilen dizileri arasında kendine yer buluyor. 2011’de ilk sezona başlayan dizide Leyla ile Mecnun adında birbirini seven 2 çift var. Aslında Leyla ile Mecnun’un hikayesi doğum anında başlıyor. İkisi de hastanede yer olmadığı için aynı beşiğe yatıyor. Bu durumdan ötürü ailesi, Leyla ile Mecnun’u beşik kertmesi yapıyor.

Yıllar sonra Leyla ile Mecnun, gerçeği öğreniyor. Mecnun, Leyla’ya aşık olsa da bir süre sonra Leyla’nın trafik kazası geçirmesi olayları alt üst ediyor. Leyla’nın organları diğer insanlara bağışlanıyor. Mecnun ise Leyla’nın organlarının bağışlandığı kadınlarla görüşüyor fakat anlaşamıyor. Bir süre sonra mahalleye gelen Leyla isminde bir kız ile tanışan Mecnun, bu kadına bayılıyor.

Bir İstanbul Masalı

TMC imzalı 2003 ve 2005 yılları arasında yayınlanan dizilerden birisi Bir İstanbul Masalı olmakta. Dizide zengin ve soylu bir aile olan Arhan ailesi bulunuyor. Arhan ailesinin evinde çalışan hizmetliler ise Kozan ailesi olarak yer alıyor. Yapım, Arhan ile Kozan ailesi arasındaki aşk hikayesini ve birleşimi anlatıyor.

Çocuklar Duymasın

2000’lerin sevilen dizileri arasında Çocuklar Duymasın da yer alıyor. Birol Güven’in oluşturduğu bir dizi olan Çocuklar Duymasın, 2002’de sezona başlayan uzun bir seri. Arka Sokaklar kadar bölümleri olmasa da dizi, aralıklarla ara verip devam etmiş bir dizi olmakta. Süre olarak bakıldığında bu dizi, Arka Sokaklar’dan daha uzun bir yapım. Dizide Haluk ve Meltem arasındaki ilişki ve yaşanan olaylar anlatılıyor. Adından da anlaşılacağı üzere yaşanan tartışmalar, çocuklardan uzakta yani mutfakta yapılıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir