AMD FSR 3.0 İncelemesi: Performansta 2 Kat Artış ve Daha Fazlası

AMD FSR 3.0 İncelemesi: Performansta 2 Kat Artış ve Daha Fazlası
0

AMD, 2023 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) ekran kartı pazarında rekabetin önemli oyuncusu olarak, FSR 3.0 ölçeklendirme teknolojisini tanıttı. Şimdi, bu yeni teknolojinin neler sunacağına ve DLSS 3.0’a karşı nasıl bir duruş sergileyebileceğine daha yakından bakma zamanı.

FSR 3.0 Detayları Ortaya Çıkıyor

Nvidia’nın DLSS 3.0 ile sağladığı FPS artışı hedefine ek olarak Çerçeve Oluşturma teknolojisini sunmasıyla, AMD de FSR 3.0 teknolojisiyle cevap veriyor. Dört ay önce duyurulan FSR 3.0, halen aktif geliştirme sürecinde olup, resmi kullanım tarihi henüz belirsiz. Fakat AMD, geniş bir GPU yelpazesine destek vermeye devam edeceğini gösteriyor.

Açık Kaynak ve Ücretsiz: FSR 3.0 İçin MIT Lisansı

Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) yapılan açıklamada AMD, FSR 3.0 teknolojisinin MIT lisansı ile açık kaynak olacağını duyurdu. Bu sayede, bu yükseltme teknolojisi ücretsiz olarak herkes tarafından kolayca düzenlenebilir ve geliştirilebilir hale gelecek.

Oyun Performansında Dev Adım: 2 Kat Artış

AMD, FSR 3.0 ile hedeflenen oyun deneyiminin çok daha akıcı olacağını ve performansta 2 kat artış sağlayacağını belirtiyor. Özellikle gecikme sürelerini azaltmaya yönelik çalışan AMD, FSR 2’den FSR 3.0’a geçişin mümkün olduğunca kolay olmasını sağlamayı planlıyor.

FSR 3.0: DLSS 3.0’ın Hızlı Rakibi

Yeni ölçeklendirme teknolojisi FSR 3.0, DLSS 3.0’a karşı pazara hızlı bir giriş yapmayı hedefliyor. AMD ve Nvidia arasındaki rekabetin boyut

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir