Netflix Türkiye’nin En Popüler Dizileri ve Filmleri (13 – 19 Mart 2023)

Netflix Türkiye’nin En Popüler Dizileri ve Filmleri (13 – 19 Mart 2023)
0

Netflix, 13-19 Mart haftası için izlenme sürelerine göre hazırlanan haftalık Top 10 listesini duyurdu. Bu hafta Netflix Türkiye’de en çok izlenen dizi, Kore yapımı The Glory oldu. Film kategorisinde ise Kim Bu Aile zirvede yer aldı.

The Glory ve Kim Bu Aile Zirvede

6-12 Mart haftasında, televizyon kategorisinde Kore yapımı The Glory birinci sıraya yükselirken, Shadow and Bone ikinci sezonuyla ekranlara döndü ve ikinci sıraya yerleşti.

6-12 Mart haftasında, televizyon kategorisinde Kore yapımı The Glory birinci sıraya yükselirken, Shadow and Bone ikinci sezonuyla ekranlara döndü ve ikinci sıraya yerleşti. Önceki haftanın lideri You ise üçüncü sırada kendine yer buldu. Yeni dizi Sky High, altıncı sırada yer alırken, Wednesday ve Sex/Life dizileri de Top 10 listesinde kendilerine yer buldular.

Kim Bu Aile, 7 Ekim 2022’de vizyona girdikten sonra 213.535 seyirci tarafından izlendi ve Netflix platformunde ilk haftasında birinci sırada yer aldı. Platformun orijinal filmi Luther: The Fallen Sun, zirvenin en yakın takipçisi olurken, geçen haftanın lideri İyi Adamın 10 Günü haftayı üçüncü sırada tamamladı. Yedi dalda Oscar ödülü kazanan Everything Everywhere All at Once ise beşinci sıraya yükseldi.

Dizilerde Rekor İzlenme Rakamları

Netflix’in orijinal dizisi You, dördüncü sezonunda 64 milyon saat izlenme ile liderlik serisini sürdürdü. Haftanın yeni dizisi Shadow and Bone ise ikinci sezonunda 50 milyon saat izlenme ile zirvenin en yakın takipçisi oldu.

İngilizce dışındaki dizilerde ise, Kore yapımı The Glory, 123 milyon saat izlenme ile liderliğini korudu. İspanya yapımı yeni dizi Sky High, 19 milyon saat izlenme ile üçüncü sıraya yerleşirken, Yunanistan’da reyting rekorları kıran Maestro in Blue, platformdaki ilk haftasında 7,3 milyon saat izlenme ile onuncu sıradaki yerini aldı.

Filmlerde Sürpriz Başarılar

Film kategorisinde, geçen haftanın lideri Luther: The Fallen Sun, izlenme sayısını 69,5 milyon saate çıkararak liderliğini sürdürdü. Münih’te yaşayan Hırvat-Türk bir kadının hikayesini anlatan Faraway, 14,8 milyon saat izlenme ile bu hafta da zirvenin en yakın takipçisi oldu. Haftanın yeni filmi The Magician’s Elephant ise 13,6 milyon saat izlenme ile açılışını üçüncü sırada gerçekleştirdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir