1. Ana Sayfa
  2. Eğlence

En iyi Netflix Dizileri 2020

En iyi Netflix Dizileri 2020
+ - 0

Corona virüs salgını nedeniyle Netflix’ in herkese platformu açmasıyla birlikte izleyici kitlesini de ikiye katlayan platformun en iyi dizilerini sizin için listeledik.

  • Stranger Things

Netflix’in orijinal dizilerinden olan Stranger Things; 1980’li senelerde gizemli bir kasabada gizemli bir macera yaşayan bir grup arkadaşın hikâyesini anlatıyor.

E.T., X-Files, Stand by Me gibi dizileri andırsa da Stranger Things konusunun işlenişi, müzikler, oyunculuklar gibi birçok detaylar diğer dizilerden ayrılarak kendine iyi bir yer bulmayı başarıyor.

Dizi on iki yaşında olan Will adlı bir çocuğun arkadaşlarıyla oynadığı oyun sonrasında evine dönmek üzereyken gizemli bir şekilde ortadan kaybolmasıyla başlıyor. Kasabada herkes Will’ i ulmak için seferber olsa da Will’ in ortaya çıkması gerekirken nerden geldiği bilinmeyen, özel güçleri olan Eleven karakteri deyim yerindeyse kasabada beliriyor. Bir çocuk haber vermeden kaybolurken diğer çocuk ise birdenbire beliriyor.

  • Black Mirror

Distopik senaryoların anlatıldığı dizide her bölüm farklı olsa da ana kurgu hep aynı. Dijitalleşen dünyanın insanın yaşamına etki eden karanlık sonuçlarının yansıması. Diziyi izlerken her bölüm evet bizde on yıl sonra bu gelişmelere tanık olup bunları yaşayabiliriz diyeceksiniz. Belki de bu yüzden Black Mirror herkes tarafından çok konuşulan diziler arasına hızlı bir giriş yaptı.

  • Sense 8

Bilim kurgu dizisi olan Sense 8’ i izledikten sonra hayata bakışınız da farklılaşacak. Konusuyla dikkat çektiği kadar tüm karakterleri de içselleştirmemizi sağlayan dizi. Belki de nazik davranışlar ve empati duygumuzu biraz geliştirmemizle dünyanın çok daha iyi bir yer olacağı.

Angelina Turing, ölmeden önce dünyanın sekiz farklı yerinde sekiz çocuk meydana getiren bir kadındır. Sekiz çocuk tam olarak anlayamasak da birbirleriyle bir şekilde bağlantı kurarak hem kendi hayatlarına hem de başkalarının hayatlarına etki edebilecek güçleri vardır. Sekiz kişinin önce kendilerini, sonra güçlerini en sonda birbirlerini keşfetme hikâyelerini anlatıyor dizi.

  • Ölmek İçin 13 Sebep

Gençlik dizisi olan Ölmek için 13 Sebep; ana karakterin ölmesiyle başlıyor. Her okulda zorbalığa uğrayan ve bu zorbalıkla baş etmeye çalışırken en derin bataklığa sürünen bir genç kızın hikâyesi anlatılıyor. Ana karakter kendisini intihara sürükleyen on üç kişi üzerinden neden intihar ettiğini anlatırken aslında yaşadıklarının herkesin başına gelebilecek olaylar olduğu gerçeğiyle sarsılacaksınız. Bundan sonra zorbalığa da okuldaki öğrencilere de aynı gözle bakamayacaksınız.

  • Atiye

Netfilix’in Türk yapımı dizilerinden olan Atiye’de Beren Saat ve Mehmet Günsür’ un oyunculuklarına hayran kalacaksınız.

Kendini bildiği ilk andan itibaren bir şekilde farklı olduğunu hisseden Atiye yaşadıklarının gerçek olduğunu anlamasıyla kendini bulma yolculuğuna da çıkmış olur. Artık Atiye için de ailesi için de her şey oldukça gizemli ve farklı olacaktır.

  • La Case De Papel

Modern bir soygun hikayesi olan La Case De Papel dizisinde soyguncuların hedefi  İspanyol Merkez Bankası’dır. Profesör takma adı olan gizemli bir adamın en büyük hayali yılın hatta yüzyılın en büyük soygununu yapmaktır. Profesör kafasına koyduğu planı gerçekleştirmek amacıyla soygun sırasında ihtiyacı olan kişilerden oluşan bir ekip kurar. Ekibin hazırlanmasını sağlamak için kendilerine tanıdıkları süre beş ay olsa da Profesör her detayı belki de yıllar öncesinden planlayarak ekip üyelerini de buna göre seçmiştir. Yüzyılın soygunu işi başarılı olacak mıdır yoksa Profesör ve ekibin diğer üyeleri yakalanacak mıdır?

  • Narcos

Netflix platformunun en iddialı yapımlarından birisi olan Narcos dizisinde ünlü uyuşturucu kartelinin hayat hikâyesine yer verilmektedir.

Bu haberi değerlendir

Yorum Yap