Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Eşarptan Maske Yapımı – Evde Maske Yapımı

Spor Haberleri 4 Nisan, 01:09'de eklendi
Eşarptan Maske Yapımı – Evde Maske Yapımı

Eşarptan Maske Yapımı – Evde Maske Yapımı

Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan bu gün yaptığı açıklamada maske kullanılmadan sokağa çıkmayı yasakladı fakat ülkemizde malesef maske fiyatları corona virüsten dolayı fiyatları pahalı olmaya başlandı. Bundan dolayı herkes kendi maskesini yapmanın yollarını aramaya başladı. Bu haberimizde sizlere evde maske yapımı konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Evde maske nasıl yapılır? 

Kağıt havlu ile maske yapımı nasıl yapılır?

Yaprak olacak şekilde kağıt havlu parçasını alınız. Kağıt havluyu bir ters bir düz olacak şekilde katlayınız. Katlama işleminiz bitince kenarlarından zımbalayacak kadar kıvırınız. Lastiğinizi zımbaladıktan sonra aynı işlemi diğer tarafa da uygulayınız. Orta kısmına yüzünüzü yerleştirecek kadar açıklık oluşturduktan sonra maskenizi takabilirsiniz.

Streç gazlı bez ile maske yapımı nasıl yapılır?

Streç gazlı bez ile de maske yapabilirsiniz. Çenenizin boyutuna ayarlayarak bezi kesiniz kenarlarından makasın ucu ile küçük bir delik açınız. Geniş bir lastik ile kulağınızın arkasına geçirip maskenizi takınız. Hem görsel açıdan rahatsız olmayacak, hem de rahatsız bir ağırlık hissetmeyeceksiniz.

Kumaş bez ile maske yapımı nasıl yapılır?

Kumaş parçasından maske yapabilirsiniz. Polyester ve Viscon cinsi kumaş tedarik ediniz. Çenenizin boyutuna ayarlayarak kumaşı kesiniz kenarlarından makasın ucu ile küçük bir delik açınız. Geniş bir lastik ile kulağınızın arkasına geçirip maskenizi takınız.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.