1. Ana Sayfa
  2. Eğlence

İzlenmesi gereken en iyi 5 fantastik film

İzlenmesi gereken en iyi 5 fantastik film
+ - 0

Corona virüs salgını nedeniyle evde kalmak zorunda kaldığımız bugünlerde kendini masalsı ve gizemli bir dünyanın içerisinde bulmak isteyenler için en iyi fantastik filmler listesini hazırladık. Listede herkes tarafından beğenilen bir nevi artık kült olmuş filmler olsa da değeri bilinmemiş, farklı dünyalara götürürken iyi ki izlemişimde diyeceğiniz filmlere de yer verdik.

  • Jumanji (1995)

90’lı yıllarda çocuk olan herkesin izlediği filmlerden olan Jumanji’ de hayatına son veren Robin Williams’ ın oyunculuğuna hayran kalacaksınız. Yeni versiyonu da çekilen film güzel olsa da orijinalini izlerseniz kendinize büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

Bir kız ve erkek kardeş yeni taşındıkları evde bir oyun bulmalarıyla dünyalarının değişeceğinden habersiz olarak oyunu oynamaya başlarlar. Oyunu oynamaya başladıklarında aslında oyunun hiç de göründüğü gibi olmadığı olanda belirtilen her şeyin gerçekleştiğini de yaşayarak öğrenmiş olurlar. İlk başta oyun oldukça eğlenceli gözükse de aslında oyunun bir çeşit kapan olduğunu da en kısa sürede anlayacaklardır. En iyi fantastik filmler denildiğinde ilk sıralarda yer alan Jumanji filmi aileyle bir arada izleyecek film arayanlar içinde doğru bir tercih.

  • Yıldız Savaşları Serisi / Star Wars (1977 –2019)

Güç seninle olsun repliği söylendiğinde ya da duyduğumuzda aklımıza ilk gelenler Star Wars filminin ana karakterleri olan Darth Wader ile Luke Skywalker. Star Wars hayatımıza girdiği 1977 senesinden itibaren en çok sevilen serilerden biri olmaya devam ediyor. Öyle ki Star Wars günümüzde hala serinin karakterlerinin hikâyesini anlatsa da en çok izlenen filmler arasında olmayı başarıyor. Herkesin adını duyduğu hatta izlediği bir film olan Star Wars’ u anlatmayacağız ama hazır zaman var iken tüm seriyi art arda izlemek oldukça keyifli olacaktır. En iyi fantastik filmler serisini hazırlarken Yıldız Savaşları serisine yer vermezsek olmadı.

  • Oz Büyücüsü / The Wizard of Oz (1939)

Günümüze kadar Oz Büyücüsünün birçok farklı versiyonu çekilse de Oz Büyücüsünü Oz Büyücüsü yapan ilk filmdir.  Halası ve eniştesinin çiftliğinde basit bir yaşam süren Dorothy’ nin hayatı Doğu Cadısıyla karşılaşması sonrasında tamamen değişecektir. Dorothy’ nin kasabasında ortaya çıkan kasırgada Doğu Cadısı ortaya çıkar ve ana karakter Dorothy bir şekilde Doğu Cadısı’nı öldürür. Zalim doğu cadısını öldürerek kahraman olan Dorothy iyilik perisinin kendisine verdiği ayakkabılarla Oz büyücüsünün yaşadığı ülkeye gider. Evine dönebilmek için büyücüyü ikna etmesi gereken Dorothy yeni tanıştığı arkadaşlarıyla birlikte bir sürü macera yaşayacaktır.

  • Makas Eller / Edward Scissorhands (1990)

Johnny Deep’in oyunculuğunu devleştirdiği film olan Makas Eller filmini aileyle bir arada izlenecek filmler listesine ekleyebilirsiniz.

Büyük bir kalede yalnız başına yaşayan mucit Edward’ın en büyük icadı kendi adını verdiği Edward’tır. Muhteşem bir icat olan Edward tamamlanamadan babası ve yaratıcısı olan Edward ölür. Ellerinin olması gereken yerde makaslar olan Edward kaleden ayrılarak yakın çevrede yer alan bir aileyle tanışır. Aile kısa süre içerisinde tüm farklılığına ve garipliğine rağmen Edward’ ı ailenin bir ferdi olarak görmeye başlar. Makas ellere sahip olan Edward yeni hayatına adapte olabilecek midir?

  • Beter Böcek / Beetle Juice (1988) 

Adam ve Barbara birbirini çok seven yeni evli bir çifttirler. Ne yazık ki çiftimiz birbirlerine deli gibi aşıkken araba kazası yaparlar ve ölürler. Ölümleri sonrasında hayalet olarak evlerine geri dönen çift evlerinin yeni sahipleriyle bir arada yaşayacaklardır. Evin yeni sahipleri karı, koca ve küçük kızları Lydİa’dır. Hayalet çiftimiz evin yeni sakinlerinden kurtulmak için son çare olarak Beetle Juice’dan yardım istemeye karar verirler ve hikaye başlar.

Bu haberi değerlendir

Yorum Yap