Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Yapay Zeka İle Alakalı 10 Film

Gündem Haberleri 25 Haziran, 21:45'de eklendi
Yapay Zeka İle Alakalı 10 Film

Birçok filmde işlendiği üzere gelecek tamamen teknoloji üzerine olacak ve bu teknoloji zamanla insanoğlunu yok edebilecek hale gelecek. Işın kılıçları, görünmezlikler, uzaylı araçları, havada giden otomobiller, süper güçlü silahlar ama en tehlikelisi olan yapay zeka. İşte yapay zekayı konu olarak almış 10 film

A Space Odyssey

1968 yapımı olan filmde insanların yeryüzündeki ilk anlarında gökten siyah bir cisim yere düşer ve insan ilk aleti kullanmaya başlar. 2001 yılında da yine uzaydan gelen siyah bir taş bilim adamları tarafından leşfedilir ve Jüpiter’den mesajlar içerir.

 

Transcendence

Bir bilim adamı olan Will terörist grup tarafından öldürülür. Will gibi eşi de bir bilim adamıdır ve ölen eşinin beyninin bir bilgisayara monte eder. Bedeni ölen Will bilgisayar ile eşiyle iletişime geçer.

 

Ex Machina

Caleb genç yaşına rağmen oldukça zeki biridir ve dünyanın en iyi teknoloji şirketinde yazılımcı olarak çalışır. Şirkette bir yarışma düzenlenir ve kazanan şirket sahibinin dağ evinde tatil kazanacaktır.

 

I, Robot

2035 yılında teknoloji oldukça gelişmiş ve her yerde insanlara hizmet eden robotlar vardır. Herkes robotlara son derece güvenirken Spooner robotlara güvenmez ve bir cinayeti robotların işlediğini düşünür.

 

The Terminator

Skynet adındaki yapay zeka tüm insan ırkını yok etmeye çalışmaktadır ve direnişçilerle savaştadır. Skynet 2029 yılında direnişçiler ile savaşırken geçmişe de terminatörler yollayarak geçmişte de onları öldürmeye çalışmaktadır.

 

Matrix

Thomas bir şirkette yazılımcı olarak çalışmaktadır ancak geceleri ise Neo nickini kullanarak Matrix’i araştırır. Gizemli şekilde Morpheus ile karşılaşan Neo yaşadığı dünyanın gerçek olmadığını ve simülasyondan ibaret olduğunu anlar.

 

Her

Theodore eşiyle boşanmanın ardından yalnız yaşayan ve mektup yazarak para kazanan bir adamdır. Televizyon izlediği sırada bir yazılım reklamı ile karşılaşır ve programı satın alır.

 

Artificial İntelligence

Gelecek yüzyılda tüm dünya sular altında kalır ve bu sırada insanoğlu robotlar geliştirerek hayatlarını daha kolay hale getirmeye çalışmaktadırlar.

 

Eagle Eye

2008 yılında izleyici ile buluşan filmde Jerry ve Rachel daha önce görmedikleri bir kadın tarafından kaçırılırlar. Onları kaçıran kadın ise onlar hakkında her şeyi tüm detayına kadar bilmektedir.

 

Metropolis

Uzak gelecekte insanlar iyice ayrılmış ve fakir ve zenginler birbirinden uzaklaşmışlardır. Fakir insanlar yer altında mikeneler ile birlikte yaşarken zengin kesimler ise açık havada lüks içinde yaşamaktadırlar.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.