Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Kurgu Olmayan 10 Muhteşem Gerçek Hayat Filmi

Eğlence 19 Haziran, 19:11'de eklendi
Kurgu Olmayan 10 Muhteşem Gerçek Hayat Filmi

Kurgudan uzak filmler eğer kaliteli çekimler ve profesyonel oyuncular ile çekilmişse oldukça büyük başarılar yakalayabiliyorlar. Bizde bu listemizde 10 muhteşem gerçek hayat filmini ele aldık.

  • 8 Mile

Eminem’in hayat hikâyesinin anlatıldığı filmde tamamen zencilerin tekelinde olan Hiphop bile beyaz tarafından da yapılabileceği aynı zamanda beyazların bu alanda çektiği zorluklar ele alınmaktadır.

  • Lincoln

Dünyaca ünlü ABD başkanı Abraham Lincoln ’ün hayatının anlatıldığı filmdir.

  • Fruitvale Station

Siyahilere yapılan polis şiddetinin en canlı örneklerinden olan Oscar Granit cinayetinin konu alındığı filmdir. 2009 yılında Fruitwale İstasyonunda gerçekleşen cinayette polislerin siyahlara karşı tutumu gözler önüne serilmiştir.

  • Lion

2017 yılında yayınlanan kaliteli biyografik filmlerden olan Lion Hindistan’da doğup Avustralya’da evlatlık olarak büyütülen bir adamın hikayesini anlatmaktadır.

  • City Of God

60’lı dönemlerin ele alındığı Rio’da çeteler ve uyuşturucu arasında kalan iki kardeşin hikâyesi ele alınmaktadır. Bu iki zarara da bulaşmak istemeyen kardeşler neler görecek kim bilir?

  • The Pursuit Of Happiness

Dram ve biyografi türünde olan bu film resmen umutsuzluğa karşı savaş açmış diyebiliriz. Filmde Chris sürekli zorluklar yaşayan ve işleri ters giden bir adamdır ancak bir gün borsa işine girmeye karar verir.

  • ALİ

Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Muhammed Ali’nin hayatını anlatan filmde Ali’yi Will Smith canlandırmaktadır. Bokstaki başarısı ve Müslüman oluşundan sonraki döneme kadar geniş bir zaman dilimi ele alınmıştır.

  • MALCOLM X

Afro Amerikan insanların mücadelesinin konu alındığı ve bu noktada en başarılı insanlardan olan Malcolm X’in hayatını anlatan en başarılı filmdir.

  • 127 Hours

Gerilim türünde olan bu film ise bir dağcının tırmanma esnasında kayıp ayağını kayanın altına sıkıştırmasını ve bu durumda geçen 127 saati konu almaktadır.

  • Mucize

Bir Mahsun Kırmızıgül filmi olan Mucize 2015 yılında izleyici ile buluştu. Dram türünün başarılı türlerinden olan film gerek konusu gerek oyuncuları gerekse ortamı itibari ile izleyiciyi kendine bağlıyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.