Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

En iyi kore dizileri

Eğlence 9 Mayıs, 08:00'de eklendi
En iyi kore dizileri

Kore dizilerinin dünya genelinde hayran kitlesin artırıyor. Tüm dünyada sevilerek izlenen Kore dizilerine ilgi ülkemizde de çok oldukça fazla. Kore dizileri için fan grupları bile oluşturuluyor. Ayrıca Korece öğreten kurslar, Kore yemekleri yapan restoranlar açılıyor. Kore kültürü bu dizilerle bütün dünyada ve Türkiye’de daha bilinir bir hale geldi. Güney Kore dizilerinden etkilen birçok ülke yapımcıları da bu dizilerden uyarlamalar yapıyor. Ülkemizde Emir’in Yolu, Kiraz Mevsimi, Güneşi Beklerken gibi diziler de Kore dizilerinden uyarlanmış dizilerdir. Türkiye’de de geniş bir seyirci kitlesi olan en iyi Kore dizilerini sizler için derledik…

Hilleo

Gerilim, romantik- drama türünde bir dizi filmdir. Kim Moon Ho muhabirdir. Büyük bir yayın kuruluşunda çalışmaktadır. Birgün geçmişte kalan bir davanın gerçek yüzünü öğrenir ve olay örgüsü bundan sonra başlar. Kim Moon Ho olayı takip etmeyi sürdürür ve araştırmasına ısrarla devam eder. İnternet gazeteciliği yapan ve Kim Moon Ho’nun hayranı olan Chae Young-Shin ekibe katılır. Gece kuryeliği yapan Healer aslında bir ajandır. Teknolojiyi çok iyi kullanır ve dövüş ustasıdır. Bir hacker ile birlikte çalışan Healer de ekibe katılır ve üç kişi olurlar. Filmin başrollerinde Ji Chang-wook, Park Min Young ve Yoo Ji-tae gibi sevilen oyuncular var.

Neoui Moksoriga Deullyeo

Fantastik, romantik- komedi türünden bir dizidir. Park Soo Ha 19 yaşında özel güçleri olan biridir. Küçük yaşta babasını kaybetmiştir. Cesur bir avukat olan Jank Hye Sung ele on yıl sonra yolları kesişir. Jan Hye Sung, Park Soo Ha ya babasının katilinin yakalanmasında yardımcı olur. Başkalarını düşüncelerini okumak gibi fantastik bir gücü olan Cha Kwan Woo da ekibe katılır. Üçlü, adaletin yerini bulması için birlikte çalışmaya başlar. Filmin başrollerinde Lee Bo Young, Lee Jong Suk ve Yoon Sang Hyun vardır.

49 Days

Yapımcılığını Moon Suk Coi’nin yönetmenliğini Kwang Jo Young’nun yaptığı dram, fantastik, komedi ev romantizm ağırlıklı dizi film olan 49 Days 2011 gösterilmeye başlanmıştır. 49 Days izleyen herkesin gönlünde taht kurmuştur. 49 Days’ın konusunu bitkisel hayata giren Ji Hyung’un hayatta kalabilmesi için 3 damla saf gözyaşı bulma mücadelesi oluşturmaktadır. Daha çok genç olduğu ve kazara yaralandığı için kendisine bir şans daha tanınır. Ji Huyung ölmek istemiyorsa 49 gün içinde kendisini gerçekten seven 3 kişinin göz yaşını almalıdır. Ji Hung göz yaşını ararken insanların gerçek yüzlerini de görür. Filmde başrolleri, Yu-won Lee, Gyu-ri Nam, Hyeon-jae Jo paylaşıyor.

Sungkyunkwan Scandal

Kim Yoon Hee, Joseon Hanedanlığı döneminde yaşayan akıllı bir kızdır. Babası ölen Kim Yoon He annesi ve hasta erkek kardeşine bakmak durumunda kalır. Kim Yoon’un hayali okuyarak iyi bir meslek sahibi olmaktır. Joseon Hanedanlığı zamanında kadınların üniversiteye girmesi yasaktır. KimYoon He’nin erkek kardeşi, siyasi makamlara gelecek erkeklerin okuduğu Sungkyunkwan Yüksek Okuluna girmek ister. Ancak hastalanır. Kim Yoon He’nin Kendi yerine sınava girmesini ister. Çaresi kalmayan Kim Yoon He, kılık değiştirerek sınava girer. Kim Yoon He bütün sınavları geçer ve Sungkyunwan Yüksek okulunda öğrenim görmeye hak kazanır. Sungkyunkwan Scandal, 2010 yapımı 20 bölümlük dramatik Güney Kore dizisidir.

Kkotboda Namja

2009 yapımı olan Kkodboda Namja Japonya’da yayınlanan, Hana Yori adlı bir diziden uyarlanmıştır. Ku Hye-sun, Lee Min-ho, Kim Hyun Joong filmin başrol oyuncularıdır. Shinwa Lisesi Kore’nin en zenginlerinin çocuklarının okuduğu lisedir. Okulun en prestijli ailelerinden olan ve çocukluklarından beri arkadaşlıklarını sürdüren 4 genç, F4 adında bir grup kurar. F4 grubu istemediği kişilere kötülük yapmaya başlar. Gözlerine kestirdikleri çocuklara kırmızı kart bırakırlar. Kırmızı kart bırakılan kişilere tüm okul eziyet etmemeye başlar. Eziyet edilen öğrencilerden biri intihar etmek üzereyken, babasının kuru temizleme dükkanında çalışan Geum Jan-di tarafından kurtarılır. Geum Jan-di daha sonra okula burslu olarak girer. F4 ile Geum Jan-di arasında yakınlaşma bundan sora başlar.

Hello Monster

Dizi romantik, aksiyon türünde bir Güney Kore dizisidir. Dizinin yönetmenliğini No Sang Hoon yapmıştır. Başrollerinde ise Seo In-guk, Park Bo-gum, Jank Na-ra yer alıyor. Lee Hyeon’un babası psikolog-polistir. Babasının iş yerine ziyarete giden Lee Hiyeon orada Lee Joon Yeong ile karşılaşır. Lee Joon Yeong bir seri katildir. Seri katil Lee Joon Yeong, Lee Hiyoen’i kendine çok benzetir. Onun da duygusuz, canavar bir katil olabileceğini düşünür. Seri katil bir yolunu bulup hapisten kaçar. Lee Hiyoen’i unutmamıştır ve onu bulur. Dizi bu konu doğrultusunda 16 bölüm devam ediyor.

Tae Wang Sa Shin Gi – The Legent

İzleyicilerinin çok beğendiği 24 bölümlük bir Kore dizisidir. Tarihi hikayesini mitolojik öğelerle destekler. Kostüm, müzik, renkler ve efektler çok etkileyicidir. Oyuncu karakterleri çok başarılıdır. Dizinin konusu eski bir efsaneye dayanır. Ateş gücünü kontrol eden Kaplan Kabilesi ile onlara karşı direnen Ayı Kabilesi arasındaki mücadeleyi anlatır. Bu mücadele çok şiddetli geçmekte ve oluk oluk kan akmaktadır. Bu canavarlığa dayanamayan Cennet Kralı’nın oğlu Hwan woong dünyaya iner. Kaplan Kabilesinin ateşe hükmeden rahibesi Kajin’den ateş gücünü alır. Filmin başrollerinde, Bae Yong-joon, Lee Ji-ah, Le Phillip, Moon So-ri var. The Legent fantezi türünde izlemekten sıkılmayacağınız bir Güney Kore dizisidir.

İl Ji-mae

Lee Yoon-suk’un yönetmen koltuğunda bulunduğu İl Jimae 2008 yapımı bir Güney Kore dizisidir. Lee Joon-gi, Han Hyo-joo, Lee Young-ah, Parkı Si-hoo dizinin başrollerinde bulunur. Dizinin konusu, zenginden al, fakire ver tarzındadır. Film 1600 yıllarında geçer. İl Ji-mae adlı başrol karakteri gündüz ticaret yapılan yerlerde yoksullara yardım amacıyla hükümet yetkililerini soyan bir soyguncudur. Karakterin her soygundan sonra çaldıkları şeyler yerine, erik çiçeği koyma gibi bir özelliği vardır. Halkın gözünde kahraman olan İl Ji-mae kral tarafından yakalanmak ve cezalandırılmak istenmektedir.

Oh My Ghostes

En popüler erkek oyuncu dalında ödül alan Güney Kore dizisi Oh My Ghostes 2015 tarihinde yayınlanmaya başlar. 16 bölüm olarak ekranlara gelmiştir. Park Bo-Young, Jo Jung-Suk, Kim Seul-gi, Lim Ju-Hwan başrollerde oynuyor. Bong Sun içine kapanık bir kızdır. Şaman olan ninesinden hayaletleri görme özelliğini almıştır. Son Ae ise Bong Sun’un aksine cıvıl cıvıl bir hayalettir. Fakat huzura erebilmek için güttüğü kini bırakmalıdır. Bu iki karakteri yolları bir gün kesişir. Kindarlığını yenebilmesi için Bong Sun’a ihtiyacı vardır. Üç yıl içinde kindarlığını yenemezse huzura eremeyecektir. Son Ae, Bong Sun’un bedenini kullanarak Şef Sun Woo’ya yakınlaşmaya başlar.

Byeoreseo on Geudae

Byeoreseo on Geudae komedi-fantastik türünde çekilmiş farklı bir yapımdır. Dizinin konusu günümüzden 400 sene öncesinde geçer. Joseon döneminde gündüz vakti gökte ufolar görünür. Bu ufolar sonra aniden ortadan kaybolur. Fakat bir tane ufo gezegenine dönemez. Aradan 400 sene geçer. Bu zaman içinde Do Min-jun başka isimler altın pek çok işte çalışmıştır. Fakat sevgili, arkadaş, akraba edinmemiştir. Dönmesine 3 ay kala aşık olur. Peki bundan sonra Do Min-jun ne karar verecektir. Yönetmenliğini Jae Tae-yoo nun yaptığı dizinin, başrol oyuncuları, Kim Soo-hyun, Jun Ji-hyun, Park Hae-jin, Yoo In-na’dır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: