Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

HBO Hacklendi ve Game of Thrones Senaryosu Sızdırıldı

Dizi Haberleri 2 Ağustos, 00:40'de eklendi
HBO Hacklendi ve Game of Thrones Senaryosu Sızdırıldı

Game of Thrones `un yayınlandığı HBO kanalı yine hackerların saldırısına uğradı. Hackerların 1,5 TB boyutunda dosyaları ele geçirdiği ve bu dosyaların içerisinde Ballers ile Room 104 dizilerinin gelecek bölümleri yer alıyor. Ayrıca Game of Thrones`un 7. sezon 4. bölüm senaryosunun da yine hackerlar tarafından ele geçirildiği açıklandı. Game of Thrones`a ait sonraki bölümün senaryosu ise çoktan internette paylaşıldı.

HBO tarafından yapılan açıklamada “HBO yakın zamanda bir siber saldırıya maruz kalmıştır. Konuyla ilgili güvenlik güçleri ve siber güvenlik firmaları ile birlikte çalışmalarımıza hızla başladık. Data güvenliği HBO’nun en çok önem verdiği konulardan bir tanesidir. Bu verileri korumak için üstümüze düşen görevleri yerine getirmek bizim için ciddi bir meseledir.” denildi.

Konuyla ilgili saldırıyı yapan hackerlar ise gazetecilere e-mail gönderdi. Email`de ise şunlar yazıyor;
“Tüm insanlık, merhaba. Siber güvenlik döneminin en büyük sızıntılarından biri gerçekleşiyor. Peki bu sızıntı nedir? Elbette, söylemeyi unuttum. Bu sızıntı HBO ve Game of Thrones! Sizler gerçekten şanslısınız, çünkü sızıntıyı indirebilecek ilk insanlarsınız. Bundan keyif alın ve bu yazıyı yayınlayın. Bunu en iyi şekilde yayınlayan kişiyle röportaj yapacağız. HBO düşüyor.”

HBO Yönetim ve İcra Kurulları Başkanı Richard Plepler ise çalışanlarına gönderdiği emailde yaşanan durumu “zarar verici, tedirgin edici ve rahatsızlık verici” olarak nitelendirdi. HBO’nun yönetim ekibinin ve teknoloji biriminin konuyla en üst düzey dikkat ile ilgilendiklerini ve işin başında olduklarını, gelecek olası başka saldırılara karşı tetikte olduklarını bildirdi.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.