İzleyiciler Çukur Dizisindeki Bazı Sahnelerden Rahatsız!

İzleyiciler Çukur Dizisindeki Bazı Sahnelerden Rahatsız!
0

Pazartesi akşamları Show TV’de ekranlara gelen yeni dizi Çukur’un bazı sahneleri izleyiciler tarafından hoş karşılanmıyor.

Show TV ekranlarında geçen hafta yayınlanan ilk bölümüyle ekran yolculuğuna başlayan, gerek oyuncu kadrosu gerekse konusuyla dikkat çeken yeni dizi Çukur’un bazı sahneleri izleyicileri rahatsız ediyor. Geçen hafta yayınlanan bölümünde Yamaç ve Sena’nın öpüşme sahneleri çok konuşulurken, bu hafta da gündem de vahşet sahneleri vardı. Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz’i başrollerinde buluşturan ekranların yeni fenomen dizisi Çukur, izleyicileri ekran başına çekmeyi başarmış ve bu dizi tutar dedirtmişti. Farklılığıyla izleyicileri ekran başına çekmeyi başaran dizinin bazı sahneleri ise dizinin önüne geçti desek yeridir. Bu sahnelerin diziden çok konuşulmaya başlanması da diziyle ilgili eleştirilerin artmasına sebep oldu.

Bunlardan birisi Sena karakterini oynayan Dilan Çiçek Deniz’in oyunculuğu. Dizide her şey yolunda gidiyor denildiği sırada Dilan Çiçek Deniz’in sahnelerine geçildiğinde arada kopukluk oluyor. Bir diğer eleştiri noktası ise pide kutusuyla Vartolu’ya gönderilen penis, Vartolu’nun evinin camında balonla uçurulup patlatılan insan bedeni, kafa kesmeler, bombalar ve makineli tüfeklerle taranan dükkanlar. Bu tip sahneleri görünce Çukur dizisi aksiyonu biraz fazla mı abarttı sorusunu da sormuyor değiliz. Hal böyle olunca izleyicilerin birçoğu da bu durumdan rahatsız olmayan başladı. Birbirine bağlılık, mahalle kültürü, kötülerin kazandığını görmeye alıştığımız diziler yerine Çukur da iyilerin kazanması gibi bu tip güzel sahnelerin yanında birde o vahşet sahnelerinin olması dizinin imajını kötü etkiledi diyebiliriz.

Yamaç Koçovalı karakterini canlandıran Aras Bulut İynemli’nin başarılı oyunculuğu diziyi sürükleyici hale getiren ana etken. Aliço karakterine de değinmesek olmaz. Ezel dizisinde kiralık katil, İçerde dizisinde ise Davut olarak karşımıza çıkan Rıza Kocaoğlu, Çukur dizisi izleyicilerinin en beğendiği karakterlerin başında geliyor. Sessiz, sakin ve birazda ürkek olsa da mükemmel denilebilecek bir matematiksel hafızaya sahip olan Aliço, dizide çöp toplayıcısı olarak gözükse de Çukur mahallesinin sahibi Koçovalı ailesinin lideri İdris Koçovalı (Ercan Kesal)’nın sokaktaki gözü kulağıdır aslında.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir