Yargı Dizisi Karakterleri

Yargı Dizisi Karakterleri
0

Günümüzün en çok izlenen Kanal D dizilerinden birisi olan Yargı dizisi karakterleri ile beraber izleyicilerin merak etmiş olduğu bir soru.

Yargı, Kanal D’de yayınlanan bir dizi. Televizyon dizileri arasında önemli bir izlenme oranına sahip olan Yargı, ilginç bir hikayeye yer veriyor. Aksiyon, dram, psikolojik gerilim, polisiye ve suç temalı bir proje olan yapım, Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in başrollerinin paylaştığı bir dizi. Bu dizi ile ilgili bilinmesi gereken birçok detayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Yargı Dizisi

Yargı, 19 Eylül 2021 tarihinde yayınlanmaya başlayan bir dizi. Çekimlerinin İstanbul ve Nevşehir’de geçtiği bu dizi, 140 dakikalık gösterim süresine sahip olmakta. Toygar Işıklı’nın besteciliğini yaptığı Yargı’nın yönetmen koltuğunda Ali Bilgin oturuyor. Senarist koltuğunda ise karşımıza çıkan isim Sema Ergenekon. Şu ana kadar 2 sezon çekilmiş olan dizinin yapım şirketi Ay Yapım olarak yer almakta.

Dizi, bu zamana kadar pek çok ödüle layık görüldü. 2022 yılında 48. Altın Kelebek Ödülleri etkinliği sırasında Yargı için 5 ödül dağıtıldı. Şirket, 6 ödül için aday olmuştu. En iyi dizi çifti adaylığı için başvuran Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu, ödülün sahibi olamadı. Bunun yerine en iyi dizi, Yargı seçilmiş oldu.

Dizinin almış olduğu diğer ödüller arasında en iyi erkek oyuncu Kaan Urgancıoğlu, en iyi kadın oyuncu Pınar Deniz, en iyi senarist Sema Ergenekon ve en iyi yönetmen Ali Bilgin yer alıyor.

Yargı Dizisi Konusu

Yargı dizisi karakterleri öncesinde dizinin hikayesinden bahsetmek gerekiyor. Dizinin ana karakteri olan Ilgaz, Kaya ailesinin en büyük oğlu olmakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti savcısı olarak rol alıyor. Ceylin ise Erguvan ailesinin ortanca kızı olarak dizide yer alıyor. Mesleği avukatlıktır.

Ilgaz ve Ceylin, birbirini seven iki çift. Ilgaz dürüstlük, saygı ve onur gibi çeşitli ilkeleri önemseyen bir karakter. Bundan dolayı yaptığı her işi usulüne uygun hale getirir. Ceylin ise her ne kadar avukat olarak rol alsa da gözü kara bir şekilde kendi kurallarını koyan bir karakter. Bu durum sebebiyle Ilgaz ve Ceylin’in arasında çatışmalar yaşanır. Bu durum, olayların daha da karmaşık hale gelmesine sebebiyet verir.

Yargı Dizisi Karakterleri

Yargı Dizisi Karakterleri

Yargı dizisinde yer alan pek çok karakter bulunuyor. Ana karakter olan Ilgaz Kaya, Kaan Urgancıoğlu tarafından canlandırılıyor. Ceylin Erguvan karakterini ise Pınar Deniz oynuyor. Ana karakterler arasında Kaya ailesinin babası Metin Kaya, Yekta Timen, Pars Seçkin ve Eren Duman da bulunuyor.

Dizide bulunan diğer oyuncular arasında Arda Anarat, Şükran Ovalı, Beren Nur Karadaş, Zeyno Eracar, Pınar Çağlar Gençtürk, Onur Özaydın ve Zeynep Atılgan gibi daha birçok oyuncu yer alıyor.

Yargı Dizisi’nin Aldığı Ödüller

Dizi aşağıdaki ödüllere layık görüldü:

  • En İyi Dizi -> Yargı
  • En İyi Erkek Oyuncu -> Kaan Urgancıoğlu
  • En İyi Kadın Oyuncu -> Pınar Deniz
  • En İyi Senarist -> Sema Ergenekon
  • En İyi Yönetmen -> Ali Bilgin

Yargı Dizisi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dizi hakkında internette sorulan birçok soru mevcut. Bu sorular hakkında da bilgi vermek istiyoruz.

Yargı seti nerede?

Yargı’nın çekildiği mekanlar İstanbul ve Nevşehir olarak izleyicilerle buluşuyor.

Yargı’nın başrollerinde kimler var?

Yargı dizisi karakterleri, ana karakterler ile de tanınmalı. Dizinin başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz bulunuyor. Kaan Urgancıoğlu, Ilgaz Kaya karakterini canlandırırken Pınar Deniz, Ceylin Erguvan karakterine yer veriyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir