Gönül Dağı Ana Karakterleri

Gönül Dağı Ana Karakterleri
0

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı ana karakterleri ile beraber internette araştırılan bir içerik olarak yer alıyor.

TRT 1 ekranlarında pek çok yapım yer alıyor. Bu diziler arasında Alparslan: Büyük Selçuklu, Al Sancak, Teşkilat ve Tozkoparan İskender gibi seriler bulunmakta. Her seri, kendine özgü hikayeye sahip. Bunlardan birisi de Gönül Dağı olmakta. Gönül Dağı’nda 6 ana karakter yer alıyor. Her ana karakterin birbirine özgün kişisel özellikleri var. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan dizinin kendisinden ve ana karakterlerinden bahsedelim.

Gönül Dağı Dizisi

Dizi, ilk olarak 17 Ekim 2020 tarihinde yayın hayatına başladı. TRT 1’de yayınlanan seri, Köprü Film tarafından yayınlanıyor. Ferhat Eşsiz’in yapımcılığını üstlenmiş olduğu bu dizi, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor. Senaryo ekibinde ise 3 senarist yer alıyor. Bunlar Ali Asaf Elmas, Mustafa Becit ve Teoman Gök olarak duyuruldu.

Dizi, Mustafa Çiftçi’nin gün yüzüne çıkmamış Anadolu halkının yaşamını anlatan öykülerinden uyarlanmış bir yapım. Bu dizide yer alan biri Anadolu köyü bulunuyor. İnsanların hayatlarına odaklanan filmde 3 kuzen yer alıyor. Bu 3 kuzen üzerinde dönen hikayeyi gösteren dizi, aynı zamanda çevrede olup bitenler hakkında da sahneler paylaşıyor.

Gönül Dağı Hikayesi

Gönül Dağı ana karakterleri hakkında bilgi vermeden önce hikayesinden bahsetmek gerekiyor. Dizide yer alan 3 kuzen, küçüklükten beri buluşlar yapmaya meraklıdır. Büyüdüklerinde de icatlar yapan üçlünün hedefi bir uçak yapmaktır. Amaçları, farklı kanat yapısına sahip bir uçağa yön vermek. 3 kuzenin yanı sıra dizide daha birçok karakterin hikayesi de ön plana çıkıyor.

Gönül Dağı Oyuncu Kadrosu

Gönül Dağı ana karakterleri başlığına geçmeden önce genel olarak oyuncu kadrosundan söz etmek gerekiyor. Dizide pek çok oyuncu ön plana çıkıyor. Bu karakterler arasında bulunan Taner Kaya, Berk Atan isimli oyuncu tarafından canlandırılıyor. Bunun yanı sıra dizide oynayan oyuncular arasında Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk ve Ali Düşenkalkar gibi ünlüler de yer alıyor.

Gönül Dağı Ana Karakterleri

Gönül Dağı dizisinde karşımıza 6 ana karakter çıkıyor. Bunlar Taner Kaya, Dilek Akgün kaya, Zahide Kaya Arslan, Sefer Arslan, Ramazan Kaya ve Veysel Kaya olmakta.

Gönül Dağı Ana Karakterleri

Taner Kaya

Taner, Berk Atan olarak seyircileri karşılıyor. Çeşitli icatlar yapan karakter, zekasıyla adından söz ettiriyor. Babası öldüğü ve ablası eşinden boşanıp eve döndüğü için üniversiteye gidemeyen Taner, buna rağmen kendini geliştirmiş bir kişi. Dilek’e küçüklükten beri aşık olan Taner, Dilek ile evlendikten bir süre sonra çocuk sahibi olur. Dilek, ilerleyen bölümlerde taşların altında ezilir ve ölür. Taner’in halini gören dedesi ise onun yardımına yetişir.

Dilek Akgün Kaya

Taner’in ilkokul arkadaşı olmakla beraber aynı zamanda çocukluk aşkıdır. Gülsüm Öğretmen’in kızı olan Dilek, pilot olmak istese dahi jeoloji mühendisi olarak işini sürdürdü. Köyde taşları inceleyerek kariyerini sürdüren Dilek, taşların altında kalarak can verdi ve diziden ayrıldı. Karakteri canlandıran oyuncu Gülsim Ali.

Zahide Kaya Arslan

Taner’in ablası olarak rol alan Zahide Kaya Arslan’ı Ecem Özkaya canlandırıyor. İlk eşinden boşanan Zahide, 3 çocuk ile birliktedir. Sevdiklerine “gülüm” diye hitap eden Zahide Kaya Arslan, bir süre sonra Sefer ile evlenir ve bu evlilikten Ayşe adında bir kız doğar.

Sefer Arslan

Gönül Dağı ana karakterleri arasında Sefer de yer almakta. Ferdi Sancar tarafından canlandırılan Sefer Arslan, dürüst bir insan olarak izleyicilerle buluşuyor. Ailesi öldüğü için başka bir aile tarafından evlatlık alınan Sefer, Zahide’yi küçüklükten beri sever. Dolmuş şoförlüğü yapan karakter, bir süre sonra dolmuşçuluk ihalesini Hamdi’ye kaptırır. Hamdi’nin yanında bir süre çalışsa da kavga ettiği için yanından ayrılır. Beyninde tümör olduğunu öğrenen Sefer, bir süre sonra ameliyatla tümörden kurtulur. Zahide ile evlenen karakter, Ayşe adında bir kıza sahip olur.

Ramazan Kaya

Ramazan Kaya, Cihat Süvarioğlu’nun canlandırdığı bir karakter. Enerjik yapısıyla dikkat çeken Ramazan, hayvanları çok sever. Belediye başkanının kızı Asuman’a aşık olsa da Asya’yı abisinden kurtarmak için onunla nişanlanır fakat evlenmekten vazgeçer. Bir süre sonra Asuman ile nişanlanıp evlenir.

Veysel Kaya

Veysel Kaya, çok kolay sinirlenen yapısı ile Gönül Dağı’nda yer alıyor. Gönül Dağı ana karakterleri arasında kendine yer bulan Veysel, araba kaportacılığı işiyle ilgilense de sonrasında düğün sektörüne de adım atar. Cemile ile evli olan karakter, klarnet çalmasıyla da tanınır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir