iOS 13.2 güncellemesi yayınlandı! iOS 13.2 ile gelen özellikler ve güncelleme alacak iphone modelleri

iOS 13.2 güncellemesi yayınlandı! iOS 13.2 ile gelen özellikler ve güncelleme alacak iphone modelleri
0

Bir süredir beklenen AirPods ile uyumlu iOS 13.2 güncellemesi kullanıcılara sunuldu. Apple daha önce 19 Eylül’de iOS 13’ü duyurmuştu. Ancak ilk çıktığında sorunlar yaratan güncelleme iyileştirilmeye devam ediliyor.

iOS 13.2 Güncellemesi Özellikleri

iOS 13.2 AirPods uyumunun yanı sıra, fotoğraf çekerken orta ışık ayarlarını iyileştirmek için Deep Fusion özelliğini de kameralara getirdi. Yeni kamera özelliği arka planda çalışarak aydınlatma durumlarına göre otomatik olarak kamerada çalışacak.

Çekme tuşuna basıldığında dört fotoğrafı birden çeken bu teknoloji, daha sonrada dört fotoğraf çekerken bir adet uzun pozlama yapıyor. Fotoğraflar Deep Fusion teknolojisince işlenmeye başlıyor. Fotoğrafların piksel piksel analizi yapılıyor ve ton, parlaklık gibi detaylar daha da iyileştiriliyor.

Ayrıca kullanıcıların ürünü geliştirmek için Siri isteklerinin ses kayıtlarını Apple geliştiricileriyle paylaşmak isteyip istemediklerine karar verebilecekleri özellik güncellemeyle geldi. Bunun yanı sıra yiyecek, hayvan gibi emojilerde de yenilikler yapıldı.

iOS 13.2 güncellemesini yüklemek için Ayarlar bölümündeki Genel kısmından Yazılım Güncelleme seçeneğine tıklanmalıdır.

iOS 13.2 Alacak Olan iPhone Modelleri

iOS 13.2, iOS 13’ü alan bütün cihazlara geldi. iOS 13 güncellemesini yüklemediyseniz bu güncelleme çok alan kaplayacaktır. Güncellemeyi alan modeller şunlardır:

– iPhone  XS, XS Max, XR, X

– iPhone  8

– iPhone  8 Plus

– iPhone  7

– iPhone  7 Plus

– iPhone  6S

– iPhone  6S Plus

– iPhone  SE

– iPod touch (7. jenerasyon)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir