Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Apple, Çin App Store`da VPN Uygulamalarını Kaldırdı

Teknoloji Haberleri 31 Temmuz, 13:13'de eklendi
Apple, Çin App Store`da VPN Uygulamalarını Kaldırdı

Geçtiğimiz günlerde Çin tarafından ülkede VPN kullanımının yasaklanmasının ardından, bu yasağı ilk uygulayan firmalardan biri Apple oldu.  Apple, Çin`in aldığı yasak kararı üzerine App Store Çin sayfasından tüm VPN uygulamalarını kaldırdı. Çinliler için Vpn uygulamaları hayati bir önem taşıyordu, çünkü Çin`de sansür oldukça büyük boyutlara ulaşmış durumda. Ülkede sansür politikası uygulanıyor ve Çin`de dönem dönem Google, Facebook ve Twitter gibi internet siteleri de engelleniyor.

Çin`de yaşayan insanların bu yasakları aşmasını VPN uygulamaları sağlıyordu. Fakat son alınan karar ve teknoloji şirketlerinin buna uygmasıyla birlikte artık bu yasağı aşmak eskisi kadar kolay olmayacak gibi görünüyor. Teknoloji şirketlerinin bu karara bu kadar hızlı uyması da, Çin tarafından bu firmalara yapılan uyarı sebep olmuş gibi görünüyor.

Apple`ın bu sansür kararını bu kadar hızlı şekilde uygulaması ve direnmemesi sosyal medyada tepki çekmiş durumda olsa da şu an için ne Çin tarafından ne Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Görünen o ki Çin VPN uygulamalarını tekrar serbest bırakana kadar ülkede VPN uygulamaları hiçbir şekilde kullanılamayacak.  Apple daha önce de bu tarz yasak kararlarını en hızlı uygulayan firma olarak haberlerimize konu olmuştu.

Apple`ın uyguladığı kararı ilerleyen günlerde Google gibi firmalarında uygulaması bekleniyor.

Kaynak : Turkmmo

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Başlıklar: ,