Terzi 2. Sezon 1. bölüm izle 2. sezonda neler oldu?

Terzi 2. Sezon 1. bölüm izle 2. sezonda neler oldu?
0

Terzi dizisi 2. sezon ilk bölüm izleme seçenecekleri

Terzi dizisi Netflix platformunda yayınlanan popüler bir yapımdır. Netflix orjinal dizileri arasında yer alan Terzi, 2. Sezon 1. bölümü ile izleyicileri karşısına çıktı.

Terzi dizisinin konusu nedir?

Terzi dizisi, ünlü moda tasarımcısı Peyami’nin hayatını anlatıyor. Peyami’nin dedesi ölünce, özel gereksinimli babasına bakmak Peyami’ye kalıyor ve ailesi İstanbul’a taşınıyor. Bu sırada Terzi’nin en yakın arkadaşı Dimitri de evlilik hazırlıkları yapıyor. Burası önemli. Bu hikaye ilerde Peyami’ye de yansıyacak.

Terzi dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayelerinden biri. Dizinin her bölüm sonunda “story by Gülseren Budayıcıoğlu” ibaresini görüyoruz. Bildiğiniz üzere Budayıcıoğlu bir psikiyatrist. Kitaplarının kaynağı ise danışanları. Bu nedenle Terzi de bir danışanın hikayesi. Ama kim olduğu elbette bilinmiyor. Terzi dizisine reyting amaçlı kurgusal dokunuşlar yapıldığı da muhakkak.

Diğer Dizilerden Farkı Ne?

Şimdi Çağatay fanları bana kızacak… Ama bence çok bir farkı yok. Kırmızı Oda, Camdaki Kız, Doğduğun ev Kaderindir, Masumlar Apartmanı, Terzi… sanki hepsi aynı dizi gibi geliyor bana. Ajitasyon, dram, travma, dehşet verici çocukluk, patolojik sorunlar. Hikayenin kemiği hep aynı da kıyafeti değişiyor gibi sanki. Yap bir Yedi Numara, Bir Bulut Olsam, Yedi Tepe İstanbul izleyelim. Yok! İlla birileri dayak yiyecek, özel gereksinimli ya da patolojik seviyede olacak, üstünde sigara falan söndürülecek. Farkındalık sadece şiddet göstererek, acındırarak mı kazandırılıyor acaba.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir