Dijital platformlardaki dizilerde oyuncular bölüm başı ne kadar kazanıyor?

Dijital platformlardaki dizilerde oyuncular bölüm başı ne kadar kazanıyor?
0

Televizyon dünyasının git gide artık eski popülaritesini yitirmesi ve dijital mecraya dönüş çok hızlandı. Özellikle dijital mecrada yayınlanan dizilere olan ilgi çok büyük. Netflix ile başlayan ve Blu Tv, Puhu Tv gibi yapımlarla ülkemizde devam eden bu dijital mecra furyasına yeni diziler gelmeye devam ediyor. Peki Netflix platformunda ilk Türk dizi yapımlarından birisi olan Hakan Muhafız dizisinin Çağatay  Ulusoy’u bölüm başı Netflix’ten ne kadar para kazanıyor? Blu Tv ekranlarına tekrar dönen Behzat Ç. Blu Tv platformunda bölüm başı elde ettiği gelir ne kadar? İşte detaylar ve daha fazlası haberimizin devamında…

Ünlü oyuncuların yer aldıkları projelerden bölüm başı kazançlar hep çok konuşulmuştur. Son dönemde de özellikle Netflix projelerinde yer alan ünlü isimlerin elde ettikleri yüksek kazançlar dikkat çekmekte. Çağatay Ulusoy’ın Hakan Muhafız dizisi için Netflix’ten bölüm başına 350 bin TL aldığı ortaya çıktı.

Netflix platformunda kısa zamanda başlayacak olan Atiye dizisi içinde Beren Saat’in bölüm başı 200 bin TL gibi rakamlara anlaştığı konuşulmuştu. 6 yıl aradan sonra BluTV platformunda Behzat Ç dizisiyle ekrana dönüş yapan Erdal Beşikçioğlu ise bölüm başına 80 bin TL alıyor.

Dizilerin ortalama bölüm süresi 40-50dk iken oyuncuların bölüm başına elde ettiği kazançlar gerçekten göze çarpıcı. Özellikle Netflix platformunda yer alan Hakan Muhafız ve Behzat Ç. dizisi arasında başrollerin kazandığı rakamlar arasında büyük bir uçurum bulunuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir