İyi Parti’ye Yapılan Saldırı Hakkında Açıklama: Hırsızlıkla İlgisi Var

İyi Parti’ye Yapılan Saldırı Hakkında Açıklama: Hırsızlıkla İlgisi Var
0

Zeytinburnu’nda bulunan İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına sabah saatlerinde kurşun isabet etmesiyle ilgili tartışmalar son buldu. İlk başta saldırı ihtimali üzerinde durulan olayın, inşaatta yaşanan hırsızlık kovalamacası sonucu gerçekleşen bir kaza olduğu açıklandı.

Soylu detayları açıkladı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na mermi isabet etmesine ilişkin yapılan açıklamalarda, “Karşı tarafta bir inşaat var, 3-4 gündür birtakım hırsızlar dadanmış. Radyatör ve buna benzer inşaat malzemeleri çalmak için onlar da herhalde güvenlik görevlileri, oranın kontrolünü yapan yönetici usta gibi birisi var. Burada geceleyin beklerken hırsızları görünce bir şarjör boşaltmış, bir kısmı da oraya, başka yere de isabet etmiş” ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de olayla ilgili detaylı bir çalışma yürüttü. İncelenen güvenlik kameraları sonucu, inşaat bekçisinin görevli olduğu yerde yaşanan hırsızlık girişimini önlemek amacıyla ruhsatlı silahını ateşlediği ve kaza sonucu kurşunun parti binasına isabet ettiği tespit edildi.

Gözaltına alınan inşaat bekçisi hakkında işlemler devam ediyor.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’na yapılan bu olay, ilk başta endişe verici olarak nitelendirilse de yapılan açıklamalar sonucu gerçekleşen bir kaza olduğu ortaya çıktı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı detaylı çalışmalar ve açıklamalarla olayın gerçek yüzü ortaya çıktı. Saldırı olması ihtimali tartışılsa da inşaat bekçisinin müdahalesi sonucu gerçekleşen bu kaza, son derece talihsiz bir olay olarak kaydedildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir