Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Hint Filmlerinin usta İsmi Shah Rukh Khan’ın En Güzel 10 Filmi

Gündem Haberleri 20 Haziran, 15:00'de eklendi
Hint Filmlerinin usta İsmi Shah Rukh Khan’ın En Güzel 10 Filmi

Bollywood’un usta oyuncusu Shah Rukh Khan başta Hindistan olmak üzere tüm dünya tarafından tanınan bir yıldız. Gerek tüm dünyada gerekse ülkemizde fanları bulunan usta oyuncunun hemen hemen tüm filmleri kalitelidir ancak biz en iyi 10 filmini ele alacağız.

 

  • Benim Adım Khan

2010 yılında gösterime giren filmde Asperger sendromlu Rizwan Khan dikkatleri üzerine çekiyor. Müslüman olan Khan Hindu Mandira ile evlenir ve San Fransisco’da yaşamaya başlar.

 

  • Cesur Yürek Gelini Alır

1995 yapımı olan filmde usta oyuncu Shah Rukh Khan oldukça gençtir. Romantizm yüklü olan filmde iki gencin aşkı konu alınmıştır.

 

  • Swades: Bizim İnsanımız

2004 yılında izleyici ile buluşan filmde Mohan bir uzay araştırmacısıdır. Filmde bol çelişkili anlar ile bir yandan gelişen Hindistan ele alınırken diğer yandan geri kalmışlık gözler önüne serilmektedir.

 

  • Yarın Olmayabilir.

Nania erkeklere güvenmeyen ve pek arkadaşı olmayan ciddi bir kızıdır ve en çok güvendiği arkadaşı daha doğrusu tek arkadaşı da Rohit’tir.

 

  • Haydi Hindisan

2007 yapımı olan film ilk gösterime girdiğinde oldukça beğenilmişti. Filmde milli kriket takımı kaptanı geçmişteki hatası nedeniyle çok eleştirir ancak tüm bunları bir kenara bırakır ve yeni takımı eğitmeye karar verir.

 

  • Hokkabaz

1993 yılı filmi olan Hokkabaz’ın konusu genç adam ailesinin çektiği acılar yüzünden suçladığı Dalip’ten intikam almaya çalışmaktadır.

 

  • Bir Şeyler Oluyor

Yine oldukça genç olan Khan’ın en başarılı filmlerinden biri ile listemize devam ediyoruz. Filmde Rahul ve Anjali aynı okulda okuyan arkadaşlardır. Rahul okula yeni kayıt yapan Tina’ya âşık olur ancak Anjali’de Rahul’a karşı duygular beslemektedir.

 

  • Bazen Sevinç Bazen Hüzün…

Raichand; eşi ve oğulları ile mutlu bir hayat süren Hindistan’ın en varlıklı adamlarından biridir. Raichard oğullarından Rahul’un samimi bir arkadaşının kızı ile evlenmesini ister ancak Rahul’un gönlü başkasındadır.

 

  • Kalpten Gelen

1998 yılında gösterime giren filmde tren istasyonunda tanıştığı ve aşık olduğu kızın peşine düşen kahramanımızın hikayesi ele alınmaktadır.

 

  • Korku

Listemizin son sırasında yer alan Korku filminde karmaşık bir aşk üçgeni ele alınmıştır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.