Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Ufkunuzu Açacak 10 Muhteşem Film

Eğlence 22 Haziran, 17:00'de eklendi
Ufkunuzu Açacak 10 Muhteşem Film

21. yüzyıl teknolojide olduğu gibi sinemada da oldukça büyük gelişmeler yaşattı. Gerek izleyicinin farklı filmler arayışına girmesi gerekse teknolojinin verdiği imkanlar buna olanak sağladı. Ancak dikkat edildiği üzere filmler artık gittikçe vasatlaştı ve eski etkisini kaybetti.

Ancak bundan önceki dönemlerde ise olaylar oldukça farklıydı. Kısıtlı imkanlar ile oldukça muazzam filmler ortaya çıkıp ufuk açabiliyordu. Bizde bu listemizde ufuk açan en mükemmel filmleri ele aldık.

  • Bir Endülüs Köpeği – Un Chien Andalou (1929)

1929 yılında gösterime giren Bir Endülüs Köpeği deneysel sinemanın ilk örneğidir diyebiliriz.

  • Düşler – Dreams (1990)

Birbirinden farklı konular işleyen ve birbirinden bağımsız kısa filmlerden oluşan film 1990 yapımıdır.

 

  • Solaris (1972)

İMDB puanı 8,1 olan Solaris bir gezegeni konu almaktadır ve oraya giden insanların zihnini kontrol eden Solaris gezegeninin ele almaktadır.

  • Arı Kovanı’nın Ruhu – El Espiritu de La Colmena (1973)

İki kardeş olan Ana ve İsabelle etrafında gelişen filmde kardeşler sinemada izledikleri Frankeştayn filminden sonra İsabelle’nin gördüğü canavarı anlatmaktadır.

  • Geçen Yıl Marienbad’da – L’annee Derniere a Marienbad (1961)

Eski bir otelde kalan yabancı adam evli olan kadının kendisi ile kaçmasını istemektedir. Fakat kadın geçen sene aynı adamla Marienbad’ta beraber kalmıştır ve bunu hatırlamamaktadır.

  • Rüya Bilmecesi – La Science Des Reves (2006)

Paris’te yaşayan Stephane utangaç ve yalnızlığı seven biridir. Yan dairedeki kişiye aşık olan Stephane duygularını kontrol etmeye çalışır ancak bununla uğraşırken rüyaları kontrol etmeyi öğrenmektedir.

 

  • Sorun Yaratan Adam – Den Brysomme Mannen (2006)

Diğer filmlere göre daha yeni olan Sorun Yaratan Adam filminde Andreas kendini bilmediği bir şehirde bulur ve buraya nasıl geldiğini hatırlamaz. Şehirden kaçmaya çalışsa da buradan bir çıkış yoktur.

 

  • Sekiz Buçuk – 8½ (1963)

Dünyaca bilinen ünlü yönetmen Guido Anselmi’nin hayatının kısa bir döneminin ele alındığı filmde Guido aynı anda birkaç proje üzerine çalışmaktadır.

 

  • Ruhların Kaçışı – Sen To Chihiro no Kamikakushi (2001)

Animeler içinde en başarılı film olarak gösterilen Ruhların Kaçışı oldukça kalitelidir. Filmde her şeyden sıkılan bir kız olan Chihiro henüz 10 yaşındadır ve yeni taşındıkları şehre giderken karanlık ve ürkütücü bir tünele denk gelirler.

  • Hayat Ağacı – The Tree of Life (2011)

Bir baba ve oğul ilişkisinin etrafında şekillenen filmde oldukça duygusal anlar yaşanmaktadır.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.