Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Tek Celsede Bitecek 10 Mahkeme Filmi

Eğlence 9 Temmuz, 22:06'de eklendi
Tek Celsede Bitecek 10 Mahkeme Filmi

Bol diyaloglu filmlerin başında gelen mahkeme filmleri sinema dünyasında özel bir yere sahiptir. Filmleri bu denli etkili yapan şey ise adalet olgusudur. İşte bizde bu listemizde mahkemede geçen filmleri ele aldık.

 

And Justice For All

1979 yapımı olan filmde Arthur suçlu olduğunu bildiği müvekkilini savunmak zorundadır. Müvekkili ise genç bir kıza şiddet ve tecavüzden tutuklanan bir hakimdir. Mahkeme gününde kariyeri ya da vicdanı arasında kalan Arthur ne yapacaktır?

 

12 Angry Man

1957 yapımı olan 12 Kızgın Adam sinema sektörü için adeta bir başyapıttır. Genç bir adam babasını öldürdüğü gerekçesi ile mahkemeye çıkarılır ve idamı istenir. Genç ile alakalı son kararı verecek olan 12 kişilik jüri bir toplantı gerçekleştirir. Jüri üyesi 12 kişiden 11’i gencin suçlu olduğunu biri ise suçsuz olduğunu düşünmektedir.

 

Judgment At Nuremberg

İkinci Dünya Savaşı sonrası dönemi ele alan filmde insanlık suçu işleyen Naziler yargılanmaya başlandı. Hakim Haywood tarafından sürdürülen mahkemede tüm suçlar 4 kişinin üzerine yüklenmektedir.

 

Anatomy of a Murder

Adamın biri karısına işkence edip tecavüz eden adamı bulup öldürüyor ve bu tarz cinayetlerin meşru olduğunu savunuyor. İşte bu filmde bu tarz cinayetlerin meşru olup olmadığı ele alınmaktadır.

 

İn the Name of the Father

Gerçek hayattan sinemaya uyarlanan filmde hiçbir suçu olmamasına rağmen mahkeme tarafından hüküm giyen baba ve oğulun adalet mücadelesi konu alınmaktadır.

 

Witness For The Prosecution

Robarts beklenmedik şekilde geçirdiği kalp krizi sonucu işinden uzaklaşmak zorunda kalmıştır ancak ünlü avukat Vole’nin davasını işitince hemen mahkeme salonuna koşmaktadır. Oldukça ilginç olan mahkeme sizleri şaşırtacaktır.

 

İnherit The Wind

Son derece muhafazakar olan kasaba da evrim dersi veren öğretmen sonunda mahkemeye düşer. Olayların gelişmesiyle beraber avukatlar da adeta bir savaşa girer.

 

A Few Good Man

Mahkemeye gitmeden bile müvekkillerini kurtarmış olan avukat eline başka bir dava geçince tüm işleri sarpa sarar. Aldığı davada sınırdaki askerlerden biri öldürülmüştür. İşin içine askerler, komutanlar ve avukatlar girince daha da karmaşık hale gelecektir.

 

Find Me Guilty

Lucchese adlı mafyaya üye olmak suçlaması ile yargılanan 20 kişi mahkemeye çıkarılır. 20 kişiden biri olan Jackie kendi kendini savunmaya karar verecektir. Aile üyelerine karşı tanıklık yapılması halinde ceza indirimi teklifi sunulan Jackie bunu kabul etmez ve mahkemede hem avukat hem de sanık olarak konuşmaya başlar.

 

Judge

Chicago’da yaşayan Hank alanında son derece başarılı, kariye sahibi ve prestijli bir avukattır. Çok önemli bir davadan önceki gün annesinin ölüm haberini alır ve doğup büyüdüğü kasabaya yol alacaktır. Babası ile arası pek de iyi olmayan Hank nasıl olduğunu anlamadığı şekilde yargıç olan babasının savunmasını yapacaktır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.