Ölümsüzlük Üzerine Çekilmiş En Güzel Filmler

Ölümsüzlük Üzerine Çekilmiş En Güzel Filmler
0

Bu listemizde dolaylı veya direk olarak ölümsüzlüğü konu almış filmleri ele alacağız.

 

Gir Kanıma – Lat den Ratte Komma in

2008 yapımı olan film kitaptan uyarlanmıştır ve Alfredson tarafından yönetilmiştir.

Oscar, Stockholm kenar mahallesinde yaşayan ve çevresi tarafından pek de takılmayan 12 yaşlarında bir çocuktur. Okulda Eli adına tuhaf bir kıza aşık olur. Güneş ışığına çok hassas olan Eli geceleri daha rahattır ve yaşamak için insan kanı içmek zorundadır.

Dünyalı – The Man From Earth

John üniversitede başarılı bir tarih profesörüdür. Bir gün John işini bırakmaya ve farklı bir yere taşınmaya karar verir. Bunu merak eden arkadaşları evinde toplanarak sebebini öğrenmek isterler. John ise bunu erken emeklilik için yaptığını söyler.

 

Ölümsüz Aşk – The Age of Adaline

Çağ değişimi sırasında doğan kadın, geçirdiği kötü bir kaza sonrası ölümsüzlükle ödüllendirilmiştir. Hayatı boyunca herkesten uzakta ve insanların olmadığı yerlerde yaşayan kadın sonunda bir adamla tanışır ve bu adam onun için ölümsüzlükten daha değerli olacaktır.

 

Zamana Karşı – İn the Time

Yaşlanmanın durduğu gelecekte insanlar 25 yaşından sonra yaşlanmamaktadır. Aslında herkes için geçerli olmayan ölümsüzlük parası olan için sonsuza denk olurken fakirler için böyle değildir.

 

Self/Less

Kanser hastalığına yakalanmış olan ve yakın zamanda öleceğini bilen adam hastalık ile alakalı olarak daha önce hiç denenmemiş bir tedavi yöntemini denemeyi kabul etmektedir. Tedaviden sonra kendini genç bir bedende ve sağlıklı bulan adam bedeni araştırmaya başlar ve tedavi hakkında bilgi sahibi olur. Tabi buda onu gizli servislerin hedefi haline getirir.

 

İskoçyalı – Highlander

Ölümsüzler en eski çağlardan günümüze dek durmadan savaşır. İnsanlar onları hatırlamaz onlar ise sadece insan iyiliğini düşünür. Bu ölümsüzlerin bir kadına aşık olmaları ise kesinlikle yasaktır.

Sadece Aşıklar Hayatta Kalır – Only Lovers Left Alive

Eve ve Adam çok uzun yıllardır hayatta olan birbirini seven ancak her şeye karşı inançlarını yitiren iki vampirdir. Adam, herkesin terk ettiği bir şehirde yaşayan ve herkesin dinlemeyi bıraktığı şarkıları çalan başarılı bir müzisyendir. Aşkı Eve ise Fas’ta oldukça farklı kültür arasında yaşamaktadır.

 

Vampirlerle Görüşme – İnterview with the Vampire: The Vampire Chranicles

Anne Rice’ın romanından uyarlanan 1994 yapımı filmde karizmatik Lestat ve onun ısırdığı Louis’in hikayesi ele alınmıştır. Hala vampir olmaya alışamamış Louis kan içmek için insan öldürmemektedir.

 

Kaynak – The Fountain

Bir adamın sevdiği kadını kurtarmak için girdiği mücadeleyi konu alan film 16. Yüzyılda İspanya’da gemektedir. Filmde efsane komutan Thomas Gençlik Çeşmesini aramaktadır.

 

Transcendence – Evrim

Günümüz dünyasında geçen filmde Dr Will çok başarılı bir bilim adamı ve dehadır. Yapay zeka üzerinde çalışan Will bir grup teröristin hedefine girmekte ve onlara istediklerini vermedikleri için ölümle tehdit edilmektedir. Ve ne yazık ki bu gerçekleşir. Ağır yaralanan doktor ölmek üzeredir. Will’in beyni henüz ölmemişken yine bilim insanı olan eşi onu gelişmiş bir bilgisayara entegre eder.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir