Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

İzleyicileri Yolculuğa Çıkaran Taksi Filmleri

Eğlence 16 Temmuz, 14:02'de eklendi
İzleyicileri Yolculuğa Çıkaran Taksi Filmleri

Bazı filmler vardır dünyamız yetmez galakside geçer. Bazı filmler vardır bir köyde geçer. Ancak bazı filmler ise sadece bir mekanda geçer.

Çoğu kişi için sıkıcı gelse de aslında baya güzel filmlerdir. Bu listemizde de izleyicileri bir taksi yolculuğuna çıkaran filmleri ele alacağız.

 

Başlangıç – Beginner

Faruk emekli olmasına rağmen çalışan taksi şoförü 60 yaşında bir adamdır. Yaklaşık 10 yıl önce eşi ölen Faruk’un oldukça monoton bir hayatı vardır. Faruk’un hayatında hedeflediği artık tek bir şey var oda İngilizce öğrenmek.

 

Şoför Nebahat

1960 yapımı olan Yeşilçam filmi, Hayatın zorlukları ile mücadele eden Nebahat geçinebilmek için taksi şoförlüğü yapmakta ve bu sırada ona adeta musallat olan Neşet’in ele almaktadır.

 

Dünyada Bir Gece – Night on Earth

1991 yapımı olan filmde aynı anda 5 farklı şehirde ayrı ayrı beş taksicinin yaşadıklarını küçük kesitler şeklinde izliyoruz.

Los Angeles, New York, Paris, Roma ve Helsinki’de geçen filmde hayatın ne kadar güzel olduğunu izleyiciye sunmak istenmiştir. Her bölümde birbirinden iyi oyuncular izleyici ile buluşmaktadır.

 

Taksi Tahran

Direksiyona geçen ünlü İranlı yönetmen Jafar Panahi’nin şoför koltuğuna oturduğu ve oldukça sıradan bir takside geçtiği filmde dram ve komediyi bir arada bulacaksınız. Tahran caddelerinde gezen taksi de şoför yolcular ile sohbetler etmektedir.

 

Taksi – Taxi

2015 yapımı film 1980’li yıllarda geçmektedir. Alex adlı genç ve güzel bir bayan ise tekin olmayan sokaklarda taksicilik yaparak para kazanmaktadır. Gerçek aşkını arayan Alex ise Dietrich adlı adamla yüzeysel bir ilişki içindedir.

 

Sana Layık Değilim

1966 yapımı olan film Yeşilçam’ın klasiklerinden biridir. Osman para kazanmak için taksi şoförlüğü yapan biridir. Aşık olduğu Türkan ise taksi alabilmek için borç para aldığı Memduh Bey’in yeğenidir. Osman, Türkan’ı ne kadar sevse de bir türlü açılamaz. Bir süre sonra Osman’ın kardeşi Ekrem ile tanışan Türkan arasında kısa süre içinde bir aşk başlar ve nişanlanmaya karar verir ve Osman aradan çekilir.

 

Taksi – Taxi

Zamanında oldukça popüler olan film neredeyse her hız tutkunun izlediği filmlerden biridir. Daniel bir taksi şoförüdür ancak ne kendisi sıradan bir şofördür nede arabası sıradan bir taksidir. Kullandığı arabayı modifikasyona tabi tutup adeta bir yarış aracına çeviren Daniel bu sayede hiçbir polise yakalanmaz. Her şey bu seyirde ilerlerken Daniel polis olan Emilien ile tanışır ve işler garip hale gelir.

 

Tetikçinin Gecesi – Collateral

Max Los Angeles’te uzun zamandır taksi şoförlüğü yapan sıradan bir adamdır ve büyük şehrin getirdiği keşmekeşte Vincent adındaki oldukça garip bir adamla tanışmaktadır. Tanışmadan sonra hayatı değişen Vincent uyuşturucu çetesine karşı bir davada yer alacaktır.

 

Taksi Şoförü – Taxi Driver

Travis Vietnam savaşından henüz dönmüş ve savaşın izlerini silmeye çalışmaktadır ve geçimini de taksi şoförlüğü yaparak kazanmaya çalışmaktadır.  Oldukça asosyal olan Travis Bickle adlı kıza karşı ilgi duymakta ancak beklediği gibi sonuçlanmamaktadır. Bu yıkımdan sonra Travis bambaşka birine dönüşüyor ve bir silah alıp sokakları pisliklerden temizlemeye karar veriyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.