İçinizi Isıtacak En Güzel Ortadoğu Filmleri

İçinizi Isıtacak En Güzel Ortadoğu Filmleri
0

Hollywood filmlerinin aksine Ortadoğu filmleri bize daha samimi gelmekte, yaşantılarımızın benzerliği dolaysıyla ilgimizi çekmekte zorlanmamaktadır. Her ne kadar pek fazla bilinmese de oldukça başarılı yapımlar söz konusudur. Gelin en güzel Ortadoğu filmlerini beraber ele alalım

 

  • Neredesin Süpermen

En sevdiğim filmlerden olan “Bekas” komedi ve dram türünde oldukça başarılı bir film. Birçok kişinin izlemediğini düşündüğüm bu filmi izleyince daha önce izlemediğinize pişman bile olabilirsiniz.

 

  • Cennetin Rengi

İran yapımı olan dram türündeki film kör bir çocuğu ele almaktadır. Oldukça duygusal olan filmi izlerken gözyaşlarınız istemsizce akabilir. Bir mendille izlemenizi öneririm

 

  • Serçelerin Şarkısı

Yine İran yapımı olan film bir grup çocuğun samimiyetini ele alarak kelimenin tam anlamıyla aile filmi olarak önümüze geliyor.

 

  • Babil’in Oğlu

Dram türünde olan ‘Babil’in Oğlu’ filminde bir nene ve torunu Irak’ın devrik diktatörü Saddam Hüseyin tarafından öldürülen oğlunu aramaktadır. Toplu mezarlar, gözyaşı ve acının anlatıldığı film etkileyicidir.

 

  • Kertenkele

Bir İran filmi ile daha karşınızdayız. Komedi ve dram türündeki bu film inancın ve samimiyetin nasıl olması gerektiğine dair oldukça etkili bir ders vermektedir. Filmde bir hırsız imam cübbesi giyer ve bir köyde saklanır. Sonrası ise şaşırtıcıdır.

 

  • Kaplumbağalar da Uçar

Belki de izlediğim en duygusal filmlerden biridir Kaplumbağalar da Uçar. 2 kardeş ve 1 bebek… Birkaç dolar için yerlere saçılmış ve hala aktif olan mayınları toplayan çocuklar… IRAK…

 

  • Altın Ve Bakır

Ortadoğu’da romantizm olmaz mı tabi ki olur hatta o kadar güzel olur ki akıl almaz. İşte bu filmde öyle filmlerden. Romantik türündeki bu filmde Seyyid Rıza ve Zehra arasındaki sevgi ele alınmıştır.

 

  • Yeryüzü Ve Küller

Bana şiir gibi bir film öner diyenler vardır elbet. İşte bu film tam size göre şiir gibi bir film. Afganistan’da geçen “Yeryüzü ve Küller” oldukça şairane diyalogları ile kendine hayran bırakıyor.

 

  • Baran

Ve yine bir aşk filmi. İran yapımı olan Baran filminde İranlı inşaat işçisi Latif’in ilk olarak erkek sandığı daha sonra kız olduğunu anladığı Baran’a aşık olmasını ve onun peşinden gitmesini ele alıyor.

 

  • Heiran

Yine bir İran filmi yine aşk, yine dram. İran filmlerinin en sevdiğim kısmı da bu zaten tüm filmleri sanki yaşadıklarımızı ele alıyor. Bu filmde İranlı genç kız Mahi ile Afgan işçi Heiran’ın aşkı ve ayrılıkları ele alınıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir