Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

En Şaşırtıcı Sihirbazlık Filmleri

Eğlence 20 Temmuz, 17:21'de eklendi
En Şaşırtıcı Sihirbazlık Filmleri

Bu listemizde yaptıkları numaralara bir türlü anlam verilemeyen sihirbaz konulu filmleri ele alacağız. Bazıları fantastik, bazıları dram türünde bazıları ise animasyon türünde olan filmleri hep beraber ele alalım.

 

The Magician

1958 yapımı olan film İsveç’te geçmektedir. Bir sihirbazın denetlenmesi ve gösterilerinin toplum sağlığı açısından sağlıklı olup olmadığı test edilecektir.

 

Harry Potter Serisi

Aslında film sadece bir sihirbazın değil sihirbazlık okulunun hikayesini ele almaktadır. Romandan uyarlanan film alanında başarılı örneklerdendir.

 

The Thief Bagdad

İzleyiciye Ortadoğu’nun mistik yönlerini anlatan film bizi eski zamana yani büyücü ve hırsızların dünyasına götürecektir.

 

The İllusionist

Hayatını sihirbazlık ile kazanan ancak pek de dürüst olmayan birinin hikayesi ele alınmaktadır. Filmin sonunda ise sürpriz bir son sizi bekliyor.

 

Yüzüklerin Efendisi

Filmin tümünden ziyade Gandalf dikkat çekmektedir ve yaptığı numaralar ile herkesi kurtaracaktır.

 

The Prestige

Filmi izlerken kendi kendinize gerçekten bakıyor mu diye soracaksınız. Birbiri ile rekabet haline olan iki sihirbazın mücadelesi konu alınmıştır.

 

Excalibur

1981 yapımı filmde büyücü Merlin ve meşhur kılış Excalibur konu alınmıştır.

 

Houdini

Romandan uyarlanan film 1890 yılını konu almaktadır.  Film gelmiş geçmiş en iyi sihirbaz olan Houdini’nin hikayesini romantizm ile işlemiştir.

 

Stardust

Tristian sevdiği kadının kalbini kazanmak için Yvaine adındaki şöhreti sönmüş bir yıldızı yeniden parlatma sözü verecektir ve maceraya atlayacaklardır.

 

Howl’s Moving Castle

2006 yılının en iyi çizgi filmi ödülünü almış olan filmde 18 yaşındaki Sofie kötü bir cadı yüzünden 90 yaşındaki bir teyzeye dönüştürülür.

 

The İllusionist

2006 yapımı animasyon filmde Sihirbazımızın mesleği eski değerini görmemektedir. Üstüne üstlük sahne aldığı yeri de şarkı grubuna verilince başka bir ülkeye gitme kararı almaktadır ve yolda Alice adlı genç bir kızla tanışacaktır.

 

The Witches

Romandan uyarlanmış olan film bir çocuğun fareye dönüşmesini konu almıştır.

 

Hokkabaz

2006 yapımı yerli filmimizde küçük yaştan itibaren sihirbazlığa meraklı olan İskender’i görmekteyiz. Kendine göre başarılı bir sihirbaz olan İskender diğer herkese göre sadece bir hokkabazdır.

 

Sihirbazlar Çetesi

Bir illüzyonist  olan Atlas dünyanın en iyi sihirbazlarını bir araya getirerek bir ekip kuracaktır. Akla hayale sığmayan şovları ile insanları hayran bırakacaktırlar.

 

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.