Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

En Acayip 9 Bilim Kurgu – Gerilim Filmi

Eğlence 11 Temmuz, 14:06'de eklendi
En Acayip 9 Bilim Kurgu – Gerilim Filmi

Fantastik filmler çoğu sinemasever için vazgeçilmez filmlerdendir. Gerek içerdiği öykü, gerek kurgu gerekse kullanılan karakterler açısından kısa sürede ilgi çekip kendini izlettirebilmektedir.

Bizde bu listemizde İMDB puanına göre en iyi 10 fantastik filmi ele alarak güzel bir liste oluşturmayı düşündük.

 

Allien – Yaratık

1979 yapımı olan Yaratık filmi o dönemden günümüze kadar birçok insanın ilgisini çekmeyi başardı. 2017 yılında da tekrar izleyici ile buluşan devam filmi de oldukça beğenildi. Filmin yönetmen koltuğuna Ridley Scott  yer aldı ve başrolde ise Sigourney Weaver oynadı. Filmin İMDB puanı ise 8,5’tir.

 

The Thing – Şey

İMDB puanı 8,2 olan film gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak gösterilmektedir. John Carpenter’in yönetmen koltuğuna oturduğu filmin başrolünde ise usta oyuncu Kurt Russel yer alıyor.

 

28 Days Leter – 28 Gün Sonra

2002 yapımı olan filmde dönemin en iyilerinden biri sayılmaktadırç Bilim kurgu – gerilim türündeki filmin senaristliğini Alex Gerland yapmıştır. Yönetmen koltuğuna ise Danny Boyle otururken Cillian Murphy gibi isimler başrolde yer almıştır.

 

The Fly – Sinek

İMDB puanı 7,5 olan film The Fly adlı kitaptan beyaz perdeye uyarlanmıştır. 1986 yapımı olan film hem kostüm hemde makyaj anlamında oldukça başarılıdır. Filmde ışınlanma deneyleri sırasında bir sinek gözden kaçınca bilim insanların tüm hayatı alt üst olmaktadır.

 

The Mist – Öldüren Sis

Stephen King’in “Skeleton Crew” adlı romanından sinemaya uyarlanmış 2007 yapımı filmi Frank Darabont yönetmiştir.

 

I am Legend – Ben Efsaneyim

Başrolde Will Smith’in bulunduğu filmde bir virüs yayılmış ve insanları ya öldürmüş ya da onları zombiye çevirmiştir ancak bağışıklık kazananlar ise hayatta kalmayı başarmıştır.

 

Los Cronocrimenes – Suç Zamanı

2007 tarihinde izleyici ile buluşan filmin yönetmen koltuğuna ünlü İspanyol senarist Nacho Vigalondo oturmuştur. Son derece düşük bütçeli olmasına rağmen oldukça beğenilen film bilim kurgu gerilim türündedir.

 

Cloverdield – Canavar

2008 yapımı olan filmin İMDB puanı 7,0’dır.25 milyon dolar bütçe ayrılan film sinemada yaklaşık olarak 120 milyon dolar hasılat yapmıştır. Gerek animasyonları, gerekse çekimleri ile sizlere güzel bir an yaşatacaktır.

 

Life – Hayat

2017 yapımı olan film geçtiğimiz yılın en iyi bilim kurgu filmlerinden biri sayılmaktadır. Bir grup uzay araştırmacısı uzayda buldukları maddede araştırmalar yapmaktadır ancak bu araştırma onlar için bir felakete dönüşecektir.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.