Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Diyalogsuz Geçen 10 Acayip Film

Eğlence 28 Haziran, 17:30'de eklendi
Diyalogsuz Geçen 10 Acayip Film

Bazı filmler vardır içinde tek kelime dahi olmaz ama film o kadar etkileyicidir ki sıkmadan izlettirir kendini. Sadece mimik hareketleri bile ne demek istediğini anlatır. İşte bu tarz filmlerin sayısı her ne kadar az olsa da oldukça kaliteli yapımlar sunmaktadırlar. Bu listemizde de Diyalogsuz geçen 10 güzel filmi ele aldık.

 

  • La Jetee

Çok büyük ve tahrip edici Üçüncü Dünya Savaşı gerçekleşir. Bu sırada nükleer bomba ve savaştan korunmak isteyen insanlar yer altına sığınır ve orada yaşamaya başlar. Yer altına sığınan insnalar içinde de bilim adamları vardır ve savaş öncesi dünyaya doğru bir araştırma yapmak isterler. Geçmişe gönderecekleri kişi ise geçmişte yaşadığı bir olaydan dolayı travma yaşayan biridir.

 

  • Kırmızı Kaplumbağa

Anime türünde olan film 2016 yılında izleyici ile buluştu. Denizde yolculuk yaparken kaza geçiren ve kaplumbağalar ile dolu bir adada mahsur kalan adamın hikayesi anlatılmaktadır.

 

  • Thee İllusionist

Yine anime türüne olan İllüzyonist artık mesleği pek ilgi görmeyen sahne eğlendiricisi anlatmaktadır. Sahnesi müzik grubu tarafından istila edilen adam artık yolculuk yapmaya ve yeni bir yerde sahne almaya karar verecektir.

 

  • Le Ballon Rouge

Kısa film türünde olan film en iyi kısa film seçilmiştir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında Paris’te geçen filmde kırmızı balonu ile dolaşan Pascal’ın hikayesi işlenmiştir.

 

  • Hotel Monterey

1972 yapımı olan filmde Hotel Moneterey’de kalan yaşlı ve kimsesiz insanlar anlatılmaktadır.

 

  • At Land

1944 yapımı olan At Land filmi ise 15 dakikadan oluşan kısa bir filmdir. Oldukça felsefi olan filmde bir kadın sahilde güneşlenir ve her seferinde kendini farklı versiyonlarda görmektedir.

 

  • Outer Space

Hiçbir şekilde görünmeyen bir canavar tarafından saldırıya uğrayan kadın bu canavar tarafından esir de edilmiştir.  Bir yanda cırcır böceklerinin sesi diğer yanda ise patlama ve çığlıklar izleyiciye sunulurken aynı zamanda ağır bir sessizlikte vardır.

 

  • The naked Island

Çıplak ada filminde bir grup insanın doğaya karşı tıpkı karıncalar gibi çalışıp mücadele etmesini ele alıyor. Film için en iyi yorum adeta bir şiir gibidir denilebilir.

 

  • Blue

Mavi filmi, belgesel tarzında oldukça farklı bir film diyebiliriz. Sadece mavi bir ekran ve ses efektlerinden oluşan filmini tam olarak ifade eden kelime acayiptir.

 

  • Scorpio Rising

18 yaş ve üzeri için olan 30 dakikalık filmde motor çetesi ele alınmaktadır. Motorcuların ritüel ve kokainler ile dolu olan filmde 64 kuşağı ele alınmaktadır.

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.