Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Çoklu Kişiliğin Ele Alındığı 10 Tüyler Ürpertici Film

Eğlence 4 Temmuz, 17:00'de eklendi
Çoklu Kişiliğin Ele Alındığı 10 Tüyler Ürpertici Film

Çoklu kişilik bozukluğu hastalığı iki ya da daha fazla kimlik taşıyan bireyin aynı bedeni kontrol etmeye çalışmasına denilmektedir.

Her ne kadar psikolojik bir durum olsa da filmlerde daha garip bir hale gelmektedir. Bir kötü ve bir iyi karakterin tek beden içinde verdiği savaşın ele alındığı filmler birçok açıdan tüyler ürperticidir.

 

  • Charlie Bailey Gates – Ben Kendim ve Sevgilim

Başrolde Jim Carrey’nin bulunduğu filmde Charlie bir polise göre fazla nazik olan eyalet polisidir. Bu nazikliği yüzünden birçok kez istismar edilmiştir. Yıllarca bunu içine atan Charlie karısının aldatması sonucunda sinir krizi geçirir ve zalim, kaba Hank ortaya çıkar ve Charlie’ye zarar veren herkesten intikam almak ister.

 

  • Mort Rainey – Gizli Pencere

Jhonny Depp’in başrolde olduğu filmde Mort ünlü bir yazardır ve acayip bir adamın onun eserini çalmakla suçlar. Bundan sonra işlerin garipleştiği filmde Mort git gide vahşi bir adama dönüşecektir.

 

  • Carter Nix – İçimizdeki Şeytan

İşinde başarılı olan Carter karısının onu aldatması üzerine değişik bir ruh haline bürünür. Geçmişte yaşadığı sorunlarla birleşince artık tam anlamıyla intikamcı birine dönüşen Carter çoklu kişilik yaşayacaktır.

 

  • Earl Brooks – Mr. Brooks

2007 yapımı olan filmin başrolünde Kevin Costner yer almaktadır. Duygusal anlamda boşlukta olan Earl bir yandan saygıdeğer bir adamken diğer yandan da seri katildir. Her ne kadar vahşi dürtüleri bastırmaya çalışsa da çoğu zaman bununla baş edemez.

 

  • Smeagol – Yüzüklerin Efendisi

Ünlü film serisinde yer alan Smeagol herkesin de bildiği gibi farklı karakterleri içinde barındıran canlıdır. Film serisinin en dikkat çeken karakterlerinden olan karakter yüzüğe olan bağlılığı onun karakterinde bölünmelere yol açtığı gözlemlenmektedir.

  • Malcolm Rivers – Kimlik

Sürpriz bir sonla izleyiciyi şaşkına çeviren film birçok açıdan anlaması güçtür.

Ölüme mahkum edilen katil idama götürülmeden önce yeni kanıtlar bulunur ve iddiaya göre deli olan katilin infazı ertelenmektedir. Bu durum devam ederken bizde aynı anda yağmurlu bir günde motelde mahsur kalan 10 kişinin hikayesini izleriz. Herkesin de anladığı gibi bir katil moteldeki insanları yavaş yavaş öldürmeye başlayacaktır.

 

  • Teddy Daniels – Zindan Adası

Leonardo Dicaprio’nun başrolde olduğu filmde Teddy akıl hastanesinden kaçan seri katilin eşine düşen mareşaldir. Başvurduğu herkesten yardım alamayan oldukça garip şeyler ile karşılaşıyor ve herkesten, her şeyden hatta kendinden bile şüpheleniyor.

 

  • Trevor Reznik – Makinist

Christian Bale’nin başrolde oynadığı filmde Trevor oldukça zayıf, psikolojik sıkıntılar yaşayan ve uyku bozukluğu sorunu olan biridir. Sürekli olarak aynı kadınla karşı karşıya gelmektedir ve barda çalışan genç garsona da takıntılıdır birilerinin onu yok edeceğini düşünmekte ve bu yüzden kanıt toplamaktadır.

 

  • Split – Parçalanmış

2016 yılında izleyici ile buluşan filmde kevin, Dr Fletcher’a göre 23 farklı kişiliği bulunan bir adamdır ve bu kişiliklerde dahil olmak üzere hala gizli kalmış kişilikleri de bulunduğunu düşünmektedir.  Tüm kişiliklerine karşı baskın gelen Doktor son kişiliğe karşı başarısız olacaktır.

 

  • Bae Soo Mi – Karanlık Sırlar.

Akıl hastanesinden çıkan iki kız kardeş ilgisiz babalarına ve belli belirsiz görünen aynı zamanda birden ortadan kaybolan annelerinin yanına yani evlerine döneceklerdir. Kız kardeşlerden baskın olanı birilerinin onlara zarar vereceğine neredeyse ikna olmuştur.

 

 

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.