1. Ana Sayfa
  2. Dizi Haberleri

Zeki Alasya’nın Ünlü Kızı: Babasının İzinden Giden Başarılı Müzisyen Zeynep Alasya

Zeki Alasya’nın Ünlü Kızı: Babasının İzinden Giden Başarılı Müzisyen Zeynep Alasya
0

Zeki Alasya’nın kızı Zeynep Alasya, babasının ününe layık bir başarı elde etti. Ünlü oyuncunun kızı, bir döneme damga vuran Kiralık Aşk dizisinin müziklerini hazırlayan yetenekli bir müzisyen çıktı.

Salak Milyoner Filminde Babası Gibi Ünlü Olan Kızı

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden biri olan Salak Milyoner, bu akşam ekranlarda yer alacak. Başrollerinde Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya gibi usta oyuncuların yer aldığı efsane film, seyirci ile buluşacak. Filmin yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in üstlendiği 1974 yapımı Salak Milyoner, Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden biri olarak kabul edilir.

2015 yılında aramızdan ayrılan usta sanatçı Zeki Alasya’nın özel hayatı, merak konusu oldu. 1969 yılında evlendiği ilk eşi Oya Alasya’dan olan kızı Zeynep Alasya, araştırılmaya başlandı.

Zeki Alasya’nın Kızı: Zeynep Alasya’nın Müzikal Başarıları

47 yaşında olan Zeki Alasya’nın biricik kızı Zeynep Alasya, küçüklüğünde babasına çok benzetiliyordu. Usta sanatçının kızını ilk kez görenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Onun da ünlü olduğunu kimse bilmiyordu.

Zeki Alasya ve Oya Alasya’nın kızı olarak dünyaya gelen Zeynep Alasya, 1976 yılında dünyaya geldi. Henüz 5 yaşındayken piyano ve solfej eğitimi almaya başladı.

Zeynep Alasya’nın Dizi Müzikleriyle İz Bırakan Kariyeri

Bir dönem Sezen Aksu’nun vokalistliğini de yapan Zeynep Alasya, Osmanlı Kıyam, Diriliş Ertuğrul, Kiralık Aşk gibi dizilerin müziklerini hazırlayarak adını duyurdu. Kiralık Aşk dizi müziklerinden bazılarını seslendiren Zeynep Alasya, müzik dünyasında da başarılı bir kariyere sahip oldu.

Yorum Yap