Tamer Karadağlı’ya Ev Sahibinden Sert Tepki: Ucuza Kirada Oturuyor

Tamer Karadağlı’ya Ev Sahibinden Sert Tepki: Ucuza Kirada Oturuyor
0

Ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, kirası 10.500 TL olan evinin kira bedelini 55 bin TL’ye yükseltmek isteyen ev sahibini fırsatçılıkla suçlamıştı. Ev sahibinden yapılan açıklama ise oldukça dikkat çekici.

Tamer Karadağlı ve Ev Sahibi Mahkemelik Oldu

Tamer Karadağlı, Göktürk’te 6 yıldır yaşadığı ve aylık 10.500 TL ödediği 3+1 lüks dairenin kira bedelini 55 bin TL’ye çıkarılması ve eksik ödenen kira bedelleriyle ilgili icra takibi yapılması konusunda tepkisini dile getirmişti. Oyuncu, ev sahibinin yaşanan deprem ve ekonomik krizi bahane ederek astronomik zam talep ettiğini belirtmiş ve bu durumu kabul etmeyeceğini ifade etmişti.

Ev Sahibinin Avukatından Açıklama

Tamer Karadağlı’nın ev sahibini temsil eden avukat Yasemin Kumbaracıbaşı, ünlü oyuncunun sözleri üzerine bir açıklama yaptı. Kumbaracıbaşı, Karadağlı’nın oturduğu lüks sitedeki 2+1 dairenin kirasının 50 bin TL, 4+1 dairenin ise 70 bin TL olduğunu belirtti. Ünlü oyuncunun normal bir vatandaşın ekonomik şartlarındaki gibi göstermeye çalışarak, rayicin 5 kat altında bir evde oturduğunu ve ev sahibinin hakkını gasp ettiğini ifade etti.

Avukatın Açıklamaları

Yasemin Kumbaracıbaşı, Tamer Karadağlı’nın ev sahibini deprem ve ekonomik kriz fırsatçısı olarak gösterdiğini ve haksız menfaat temin etme peşinde kötü niyetli biri gibi lanse ettiğini belirtti. Karadağlı’nın yıllar içinde yasal kira artış oranından daha fazla artış yaparak, ev sahibinin yasal artış oranından hesap edilmiş olan bir fark kira alacağı doğduğunu ifade etti. Bu bedel, icra takibine konu edildi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir