Reytinglerde Yükselişe Geçmeye Başlayan Diziler

Reytinglerde Yükselişe Geçmeye Başlayan Diziler
0

Yeni sezonun başlamasıyla birlikte reytinglerde üst sıralarda yer almak için diziler birbirleriyle tatlı bir rekabet içerisindeler. Her hafta reytinglerde zirvenin üst sıralarında yeri değişmeyen dizilerin yanı sıra, bazı dizilerde beklenmedik bir şekilde öne çıkarak reytinglerini yükseltebiliyorlar.

Televizyon ekranlarında kanallar arasındaki dizi mücadelelerinde her hafta farklı bir heyecana sahne oluyor. Bazı diziler reytinglerde her hafta üst sıralardaki yerini korumayı başarırken bazı dizilerde umulmadık bir şekilde izleyicileri ekran başına çekmeyi başararak reyting oranlarını arttırarak sürprizlere imza atıyorlar. Posta Gazetesi yazarlarından Mesut Yar’da kaleme aldığı yazısında bu veriler ile ilgili bir değerlendirmede bulunmuş.

Son üç haftada ki dizilerin performanslarına baktığımızda toplam izleyici grubunda iki sezondur TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un liderliğinin bu haftada devam ettiğini görüyoruz. Bu hafta geçen haftaya göre Diriliş Ertuğrul dizisinin izleyici sayısında da düşüş olduğu göze çarpıyor. İkinci sırada yer alan dizi ise Star TV’de ekranlara gelen asker dizisi olan Söz dizisi bu hafta reytinglerde izleyici oranlarını yükseltti. Üçüncü sırada ise ATV ekranlarında yayınlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olamaz dizisi yer alıyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olamaz dizisinin reytingleride son 3 haftadır aralıksız olarak yükselişte olmasıyla göze çarpıyor. Dördüncü sırada ise Kanal D ekranlarında yayınlanan uzun soluklu dizi Arka Sokaklar yer alıyor. Arka Sokaklar dizisinin de son 2 haftadır izleyici sayısını arttırdığını görüyoruz. Beşinci sırada ise Fox TV’ de ekranlara gelen Savaşçı dizisinin 2 haftadır yükselişte olan reyting oranlarının bu hafta düşüşe geçtiği göze çarpıyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir