Uçaklardan Korkmanıza Neden Olacak 10 Film

Uçaklardan Korkmanıza Neden Olacak 10 Film
0

Bazı filmler vardır izledikten sonra filmde gördüğümüz araç, kişi veya yapılardan korkmamıza neden olur. Örneğin Son Durak filmi o kadar etkileyiciydi ki birçok kişi filmi izledikten sonra lunaparklarda eğlenmeye korkar oldu. İşte sıradaki listemizde uçak korkusu oluşturacak türden.

 

Sully

2016 yapımı filmde US Airways firmasının 1549 sefer nolu uçuşu sırasında kalkıştan kısa süre sonra motorlara kuş girmesi sonucu arıza yaşanmış ve uçak Hudson nehrine çarpmıştır. Pilot Chesley Sullenberger tüm uzmanlığını kullanarak uçağı can kaybı yaşanmadan indirmeyi başarmıştır.

 

Gökyüzündeki Dehşet

2010 yapımı filmde uçakta garip bir şekilde arıza yaşanacaktır. Acemi pilot ve arkadaşları ise bu durumda paniklemekte ve uçağı nasıl indireceği konusunda bilgisizlerdir. Onlara göre bir güç onları kasıtlı olarak öldürmeye çalışmaktadır.

 

Uçuş 7500

2014 yapımı olan sıradaki filmimizde toplam 273 yolcu taşıyan uçak Los Angeles’tan Tokyoya yolculuğa başlar. Uçuş düzenli şekilde ilerlerken garip bir şekilde türbülansa girer. Türbülanstan sonra uçakta garip yaratıklar görülür ve bu yaratıklar yolcuları tek tek avlamaya başlayacaktır.

 

Gece Uçuşu

Uçak ile yolculuk yapmaktan nefret eden Lisa Reisert Miami’ye yapacağı yolculuk sırasında uçakta bir terör saldırısı olacağını fark edecektir. Uçak kalktıktan sonra Lisa’nın yanında oturan Jackson adındaki adam uçağa birini öldürmek için bindiğini ve eğer Lisa’nın ona yardım etmezse babasını öldüreceğini söyler.

Kaçacak herhangi bir yeri olmayan Lisa babasını korumak istediği için diğer yolculardan da yardım istemeye çekinmektedir. Git gide zamanının azaldığını bilen Lisa çaresiz bir durumdadır.

 

Uçuş 93

2006 yapımı olan film gerçek hikayeye dayanmaktadır. Amerikan tarihinin en büyük terör saldırısı olan 11 Eylül 2001 saldırılarını konu alan filmde kaçırılan 93 sefer sayılı uçağın yolcuların mürettebatın yaşadığı dehşetli durumu anlatmaktadır.

 

Uçuş Planı

Kyle bir uçuş mühendisidir ve eşi berlinde hayatını kaybetmiştir. Kyle kızı ile beraber eşinin tabutunu alıp New York’a gelecektir. Uçak yolculuğu sırasında uykuya dalan Kyle uyandığında kızının yanında olmadığını fark edecektir. Oldukça büyük bir uçak olduğu için kızı adına endişelenen Kyle’ın bakmadığı yer kalmamıştır. Kyle aramaya devam ederken hostesler ona en başından beri yalnız olduğunu hatta kızı adına kayıtlı bir biletlerinin olmadığı söylerler.

 

Con Air

1997 yapımı filmde Cameron Poe şartlı tahliye ile serbest bırakılmıştır. En kötü suçluların bulunduğu uçakta karısı ve kızını bekleyen Cameron biranda kendini uçak kaçırma işinde bulacaktır.

 

Uçakta Dehşet

Robert tam bir Nazi faşistidir ve aynı zamanda teröristtir. Bir araya getirdiği adamlar ile beraber uçak kaçıran ve Amerika’daki hapishanelerde kalan Nazilerin serbest bırakılmasını ister. Kaçırdığı uçak ise Amerikan hükümetinin en gizli belgelerini taşımaktadır. Uçak pilotu da Amerikan Başkanının kardeşidir. Dünya medyası artık bu kaçırma olayına odaklanmış ve sonuçları merakla incelemektedirler.

 

Hava Kuvvetleri Bir

1997 yapımı olan filmde Amerikan Başkanı Marshall, eşi, kızı ve üst düzey görevliler ile beraber çok sıkı şekilde korunan hükümet uçağı ile yolculuk yapmaktadırlar. Uçak kalktıktan sonra radikal komünistler tarafından ele geçirilecektir.

 

407 Dark Flight

New yaklaşık 10 yıl önce bir uçakta hosteslik yaparken uçak düşmüş ve sadece o sağ kalmayı başarmıştır. New’e göre bu saldırı intikam isteyen bir ruhun saldırısıdır. Bir süre psikolojik destek gördükten sonra işe dönen New ilk uçuşunda garip bir şeyler olduğunu hisseder ve bu uçağı daha önce gördüğünü düşünür.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir