Trende Geçen En Sağlam 10 Film

Trende Geçen En Sağlam 10 Film
0

Her film kendine özel alanlarda çekimler yaparak filmler daha etkileyici hale getirmeye çalışmaktadır. Bazı filmler bir karavanda geçerken bazı filmler farklı bir gezegende çekiliyormuş hissi vermektedir. Bizde bu listemizde trenlerde geçen filmleri ele alarak güzel bir liste oluşturmaya çalıştık.

 

Murder on the Orient Express – Doğu Ekspresinde Cinayet

2017 yapımı olan filmin yönetmen koltuğuna Kenneth Branagh oturmuştur. Ayrıca film Agatha Christie’nin romanından uyarlanmıştır.

Avrupa’dan doğuya doğru hareket eden bir trende geçen film oldukça gizemli bir yolculığa dönüşmekte. Tüm yolcuların birer şüpheli olduğu bu yolculuk birçok gizem taşımaktadır.

 

İşe Yarar Bir Şey

2017 yapımı yerli filmimizde tren yolculuğunda tanışan Leyla ve Canan’ın Yavuz ile yollarının kesişmesini konu almaktadır. Leyla bir yemek için 16 saatlik bir tren yolculuğuna katlanmaktadır ve Canan ise oyuncu olmak isterken hemşirelik son sınıf öğrencisidir. Yavuz ise hareketsiz şekilde uzanmış yoldan gelip geçenleri seyretmektedir.

 

The Darjeeling Limited – Küs Kardeşler Limited Şirketi

2007 yapımı olan filmimizde birbirinden tamamen farklı ve aslında birbirine yabancı kardeşleri görmekteyiz. Babalarının ölmesinden sonra beraber Hindistan’a doğru yolculuğa çıkan kardeşler birbirini tanıyıp yakınlaşmaya başlarlar.

 

Source Code – Yaşam Şifresi

Colter uyandığında bir hızlı trendedir ve buraya nasıl geldiği konusunda hiçbir fikri yoktur. Colter’ın karşısında oturan Christine adlı bir kız vardır ancak Colter onu hiç tanımamakla beraber kız onu tanımaktadır. Ancak tüm tuhaflık bundan da ibaret değildir. Colter aynada kendine baktığında bedeninde ona ait olmadığını görmektedir.

 

Busanhaeng – Zombi Ekspresi

2016 yapımı Güney Kore filmi Zombi Ekspresi, bir salgın sonucu zombileşen insanlar arasında sıkışıp kalan bir grup tren yolcusunu konu almaktadır. Bunlardan Sok-woo yoğun iş temposu yüzünden kızına ilgi gösterememiş ve bu yüzden kızını annesinin yanına götürme kararı almıştır ancak bu tren yolculuğu sandığından daha da zorlu geçecektir.

 

Snowpiercer – Kar Küreyici

Çizgi romandan uyarlanmış olan filmde küresel ısınmayı engellemek amacıyla atmosfer içine CW7 adında bir gaz salınır ancak bu gaz atmosferi korumak yerine daha beter hale getirir ve her yer buzullar ile kaplanmaktadır. Bu buzuldan kurtulabilen insanlar ise bir trende yaşamak zorunda bırakılmıştır.

 

The Polar Express – Kutup Ekspresi

Şüpheci olan küçük kız çocuğu Noel Baba’nın var olup olmadığını öğrenmek için birşeyler yapmakta kararlıdır. Arkadaşlarını da alarak Kuzey Kutbu’na giderek Noel Baba’yı aramaya çıkacaktır.

 

Train de Vie – Hayat Treni

Yıl 1941’dir ve köyün delisi o güne kadar en korkunç haberle köyde bağırmaya başlar. Dediğine göre Almanlar civar köylerdeki tüm Yahudileri öldürmüştür ve yavaş yavaş köye doğru gelmektedir. O gece köyün bilgeleri toplanarak halkı kurtarabilecek bir karar vereceklerdir. Bu fikir yine köyün delisinden gelir. Ona göre Almanları kandıracak bir tren bulmak gerekmektedir.

 

The Lady Vanishes – Kaybolan Kadın

Iris uzun ve keyifli tatilin ardından trenle evine dönüş yolundadır. Kötü hava şartlarından dolayı tren yolda durur ve yolcular kasabada bulunan bir otele yerleştirilirler. İşte Iris burada Bayan Froy ile tanışacaktır.

 

Strangers on a Train – Trendeki Yabancı

1951 yapımı olan filmde tenisçi Guy vr babasını hiç sevmeyen ve biran önce mirasını almak isteyen Bruno bir trende tanışmaktadırlar. Bruno, Guy’ı magazin dergilerinden tanımakta ve karısından boşanacağını bilmektedir. Bruno, tenisçi Guy’a çapraz cinayet teklifi sunacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir