Filmlerin En Efsane Köpekleri

Filmlerin En Efsane Köpekleri
0

Aksiyondan komediye, dramdan romantiğe, fantastikten, psikolojiye hemen hemen her alanda ve hemen hemen her türden karşılaştığımız hayvanlardan olan köpekleri ele alacağız.

Özellikle bazı filmlerde can alıcı kısmı oluşturan köpekler bizimde hafızamıza kazınmakta hatta türlerini bile araştırmaya başlamaktayız. İşte bu listemizde sinemanın yıldız köpeklerini ele alacağız.

 

Ben Efsaneyim – Samatha

Listemizin ilk sırasına yerleştirdiğimiz Samatha, Ben Efsaneyim filminde sahibini korumak için ölümü göze alan Sam’i görmekteyiz. Kurt köpeği olan Samatha henüz yavruyken sahiplenilmiş ve öğünden beri sahibini yalnız bırakmamıştır.

 

Artist – Uggie

Siyah beyaz türde olan ve 2011 yapımı filmde Uggie adeta sevimliliğin nirvanası diyebiliriz. Birçok dalda Oscar ödülü kazanan film son 10 yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösterilmektedir.

 

Afacan Köpek Beethoven

Bu listeye eklememiz gereken hatta zorunluluk olan Beethoven ile devam ediyoruz. Bir aile filmi olan Afacan Köpek Beethoven’da sevimli ancak bir o kadar da iri dostumuzun yaptığı yaramazlıklar ve kahramanlıklar ile izleyicinin beğenisini kazanıyor.

 

Hachiko Bir Köpeğin Hikayesi

Ve işte en baba filme geldik gerçek hayattan uyarlanan film gelmiş geçmiş en duygusal dram filmlerinden biri olarak sayılmaktadır. Filmde çok sadık olan Hachiko, onu henüz yavruyken sahiplenen kişiye son derece bağlıdır v uzun yıllar boyunca onu hep aynı yerde beklemektedir.

 

John Wick – Daisy

John eşini çok sevdiği eşini kaybettikten sonra geriye ondan sadece Daisy kalmıştır. John geçmişini bir yana bırakarak ölen eşinden hatıra kalan Daisy’e bağlanmıştır ancak henüz birkaç gün geçtikten sonra evinde soygun gerçekleşir ve Daisy öldürülür. İşte bu John’un Babayaga’ya dönüşmesine neden olur.

 

Geleceğe Dönüş – Einstein

Zamanın en iyi bilim kurgu filmlerinden biri olarak gösterilen Geleceğe Dönüş filminin zeki köpeği Einstein ile devam edelim. Oldukça zeki ve sadık köpek Einstein sahibi olan Brown tarafından zaman yolculuğuyla geleceğe gönderilmiştir.

 

Bir Köpeğin Hayatı – Scrabs

Dünyaca ünlü komedyen Charlie Chaplin’in filmi olan Bir Köpeğin Hayatı’nda oyuncuya sadık ve sevimli Scrabs eşlik etmektedir. Tüm hayatı boyunca beraber olan ikili sokaklarda yatmakta ve çoğu zamanda beraber aç kalmaktadırlar.

 

Maske – Milo

Hemen hemen hepimizin en çok sevdiği ve unutamadığı Maske filminde Jim Carrey’e eşlik eden Milo’yu görmekteyiz. Hatta şunu söylesek de abartmış olmayız. Milo başrol kadar izleyicileri etkiledi ve kendini sevdirdi.

 

Harry Potter – Fang

Hemen hemen tüm seri boyunca Hagrid ile beraber gösterilen kocaman, salyalı ve birazda korkunç Fnang dikkatleri üzerine çekiyor. Cüssesine oranla pek de cesur olmayan bu sadık köpek oldukça obur.

 

Marley ve Ben – Marley

John ve Jenny henüz yavruyken Marley isimli köpeği alır ve sahiplenirler. Bu köpek büyüdükçe daha sevimli ve haylaz hale gelerek türlü türlü maceralar yaşatacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir