Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Dudak Uçuklatıyor!

Yüzüklerin Efendisi Dizisinin Bütçesi Dudak Uçuklatıyor!
0

2011 yılında yayınlanan ilk filmiyle vizyona giren ve sinema tarihinin gelmiş geçmiş en popüler fantastik filmlerinden birisi olmayan Yüzüklerin Efendisi’nin daha önce dizi olarak ekranlara uyarlanacağı açıklanmıştı. Hatta diziye HBO ve Netflix’in de talip olduğu gelen ilk haberler arasındaydı.

Film sinema tarihinin gelmiş geçmiş en popüler filmlerinden olunca haliyle diziyle ilgili rakamlarda bir hayli yüksek oluyor. Dizinin sadece uyarlama hakları için 250 milyon dolar gibi bir ücret istendiği haberinin ardından yeni gelen haberlere göre dizinin bütçesinin 1 milyar doları bulabileceği iddia ediliyor. J.R.R. Tolkien’ın çok satan romanlarından beyaz perdeye uyarlanan filmin ekrana uyarlama haklarını HBO ve Netflix gibi ciddi rakipleri geride bırakarak Tolkien Estate and Trust adındaki vakıfa uyarlama hakları için en az 250 milyon dolar gibi dudak uçuklatıcı bir rakam ile Amazon satın almıştı.

Tarihin en pahalı televizyon şovunu önce çekmeye sonrada yayınlamaya hazırlanan Amazon’un diziyi Amazon Prime platformunda yayınlayacağı belirtildi. Ayrıca Amazon’un beş sezon olarak düşünülen dizinin ardından bununla da sınırlı kalmayarak birde spin-off yani yan projesini yapacağı konuşuluyor. Amazon Studios görevlilerinden Sharon Tal Yguado, yaptığı açıklamada Yüzüklerin Efendisi serisinin nesiller boyunca insanların hayal güçlerini hem edebiyat hemde beyaz perde ile yakalama başarısı gösteren kültürel bir fenomen olduğunu belirtirken, serinin hayranlarını sevindirecek bu anlaşmalarından dolayı onur ve heyecan duyduklarını dile getirdi.

Dizinin konusu da yavaş yavaş belli olmaya başladı diyebiliriz. J.R.R. Tolkien’ın ünlü üçlemesinden olan ilk kitabı ”Yüzük Kardeşliği” ve onun öncesinde yaşanmış yeni hikayeleri konu alacağı, Amazon Studios’a prodüksiyon sürecinde Tolkien Vakfı, HarperCollins ve Warner Bros.’un New Line Cinema bölümünün de katkıda bulunacağı açıklandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir