Çağatay Ulusoy Ekranlara Geri Dönüyor!

Çağatay Ulusoy Ekranlara Geri Dönüyor!
0

Çağatay Ulusoy’un yeni dizisi Netflix projesiyle ilgili detaylar yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Hayranları tarafından ekranlara döneceği gün iple çekilen Çağatay Ulusoy’un yer alacağı Netflix dizisiyle ilgili detaylar belli olmaya başladı. Dijital dünyanın önde gelen isimlerinden Netflix, dünya çapında bir oyuncu olmaya aday olan genç oyuncu Çağatay Ulusoy ile bir dizi için anlaşmışlardı. Yapılan bu anlaşmayla ilgili bizi mutlu eden haber ise dijital dünya ortamında öyküsü, senaryosu ve oyuncularıyla Türk bir yapımın imzasının bulunmaya hazırlandığıydı. N. İpek Gökdel’in ”Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adlı romanından uyarlanacak olan dizinin uyarlanacağı roman fantastik hikaye olarak adlandırılmasına rağmen sadece fantastik tek bir öğe taşıyan ve tarihle yoğurulan bir kitap.

Uzun süreli bir çalışma sonucunda oluşan dizide, İstanbul’un tarihi efsaneleri, gerçek kişileriyle birlikte günümüz ile geçmiş arasında gidip gelen sahnelere de fazlaca yer vermiş. Çağatay Ulusoy’un dizide Yavuz adında bir karakteri canlandıracağıda diziyle ilgili bilinen detaylardan bir tanesi. Netflix tarafından ilk sezonu 10 bölüm olarak planlanan dizinin bu yüzden tutup tutmama endişeside bulunuyor. Çünkü 6-7 sezon süren yabancı dizilerin paketleri genelde 10 ve üzeri paketler olarak işleniyor. Çok fazla görmesekte 6-7 ve 8 lik paketlerden oluşan dizilerde mevcut. Buna karşılık olarak dizinin uzun süreceğinede söylemek mümkün. Nedeni ise kitapta çok fazla girif ve tılsımlı olayların olması.

Öykünün başladığı yer ise Ayasofya! Ayasofyanın altında dehlizler ve ezoterik hikayelerin olduğunu hepimiz az çok biliyoruzdur. Bir pagan tapınağının üzerine kurulmuş olan Ayasofya, her bir noktasında efsaneler yer alan kutsal bir mekandır. 1000 yıl kilise, 500 yıl cami ve 80-90 yıl gibi bir süredir de müze olarak kullanılıyor Ayasofya.

Kitabın adında yer alan ”Karakalem” aslında bir kargayı temsil ediyor. Uzun ömürlü ve akıllı bir kuş türü olarakta biliniyor Karga. Her şeye tanık olması da onu Yavuz da olduğu gibi olayların başkahramanı yapıyor. Dizi Taşra’da yaşıyan ve ailesi öldürülen ve ailesinin katillerini bulmak için İstanbul’a gelen, burada ise bir tesadüf sonucunda Osmanlı Padişahı olan Yavuz Sultan Selim’in tılsımlı olan gömleğini bulan Yavuz’un hikayesini konu alıyor. Yavuz’un bulduğu gömleği giymesiyle birlikte inanılması güç bir gücün sahibi olur. Yalnızca ailesinin katilleriyle değil, İstanbul’da bulunan katil ve belalılara karşı koruyucu bir kahraman rolüne bürünür. Dizinin senaryosunu Ercan Mehmet Erdem ve Pınar Bulut ikilisi kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise Yağmur ve Durul Taylan kardeşler bulunuyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir