Tozkoparan İskender Hikayesi ve Oyuncuları

Tozkoparan İskender Hikayesi ve Oyuncuları
0

Tozkoparan İskender hikayesi ve oyuncu kadrosuyla beraber insanların merak duygusunu uyandıran bir durum. Bunlarla ilgili bilgiler sunmak isteriz.

Dizi sektörü, her geçen gün daha da gelişerek ihtişamını ortaya koymaya çalışıyor. Birbirinden özgün senaryolara adım atmaya çalışan yapım şirketleri, elinden gelenin en iyisini göstermek istiyor. Bu başlıkta sizler için TRT 1’de yayınlanan Tozkoparan İskender ile ilgili bilgiler sunacağız. Dizinin yanı sıra oyuncu kadrosundan da söz etmiş olacağız.

Tozkoparan İskender

2 Ocak 2021 tarihinde başlayan Tozkoparan İskender hikayesi ile dikkatleri üzerine çeken tarihi bir yapım. Macera ve aksiyon sahneleri ile dolu olan dizinin yönetmen koltuğunda Hakan Şahin ve Bora Onur yer aldı. Güncel olarak ise Kudret Sabancı, yönetmenlik sergiliyor. Senaryo ekibinde ise Selin Arapkirli ve Caner Güler bulunuyor.

Yapımcılığını Elif Hamamcı’nın üstlendiği Tozkoparan İskender, şu ana kadar 2 sezon ve 46 bölüm çekilmiş bir seri. Fotoroman Film imzalı bu yapım, şu anda kısa bir ara vermiş olsa da dizinin gelecekte kaldığı yerden devam etmesi planlanıyor. Serinin bir önceki adı Tozkoparan iken ardından Tozkoparan İskender: 1071 yayınlandı. Sonraki sezon Tozkoparan İskender: Zafer yayına girdi.

Etkili senaryosu ile izleyicileri ekrana kilitleyen dizinin çekim yeri İstanbul olarak yer alıyor. Görüntü yönetmeninin Cihan Gedik olduğu serinin başrol oyuncuları Çağan Efe Ak, Tuana Naz Tiryaki, Yağız Kılınç, Leya Kırşan, Deniz Erayvaz, Berat Efe Parlar ve Alperen Efe Esmer olarak bulunuyor.

Tozkoparan İskender Hikayesi

Tozkoparan İskender, Tozkoparan serisinin devamıdır. Dizide Salih ve Fikri isminde yer alan 2 karakter, zamanda geçmişe yolculuk yapar. Burada İskender’in çocuk haliyle karşılaşırlar. Çocuk İskender’i ikna ederek onu okçular tekkesine girmek için ikna eden ikili, İskender’in burayı sevmesini sağlarlar. İskender’i sevmeyen bir kişi vardır, o da Cihangir. Cihangir’in amacı tekkenin en iyisi olmak.

Tozkoparan İskender Hikayesi

Tozkoparan İskender Oyuncu Kadrosu

Tozkoparan İskender hikayesi dışında oyuncularını da bilmek gerekiyor. Ana karakter İskender Gözüpek, Çağan Efe Ak tarafından canlandırılan bir karakter. Geçmişten Salih ve Fikri’nin iknasıyla geleceğe giden İskender, Mavi Ay’ın kaptanı olur. Yağız Kılınç’ın oynamış olduğu Sinan Karayaman ise Mavi Ay üyesi olarak yer alan bir karakter.

Bir diğer karakter olarak karşımıza çıkan Asya Türkönder, Tuana Naz Tiryaki adlı oyuncu tarafından oynanan bir isim. Telefon ve bilgisayar gibi teknolojik aygıtlara bağımlı olan Asya, aynı zamanda Mavi Ay takımının bir üyesi. Bir diğer ana karakter Elif Baharvadi, Leya Kırşan tarafından yönetilen bir karakter olmakta. Kendisi, Mavi Ay takımının bir üyesi. Bununla birlikte doğaya ilgi duyan bir karakter.

Tozkoparan İskender hikayesi ile beraber ana kadrosunu da tanımak gerekiyor. Dizide karşımıza çıkan oyunculardan birisi olan Deniz Erayvaz’ın canlandırmış olduğu karakter Arda Tatlıdilli olarak bulunuyor. Arda, Mavi Ay’ın bir üyesi olmakla beraber aynı zamanda kısa boylu bir kişi. Eğlenceli kişiliğe sahip bu karakter, herkesi güldürmesiyle de tanınıyor.

Mavi Ay takımının yanı sıra Pençe takımı da bizlerin karşısına çıkıyor. Pençe takımının kaptanı ise Cenk olarak yer alıyor. Cenk’i canlandıran oyuncu ise Berat Efe Parlak olarak yer almakta. Pençe üyesi olan Bora, Alperen Efe Esmer tarafından oynanırken Ceren ise Alisa Sezen Sever tarafından canlandırılan bir karakter olmakta. Ayrıca Mete Sağlam olarak yer alan Cemrehan Karakaş, Tozkoparan dizisindeki eski Mete rolündeki oyuncu olmakta.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir