Popüler Türk Fantastik Dizileri

Popüler Türk Fantastik Dizileri
0

Popüler Türk fantastik dizileri arasında pek çok dizi yer alıyor. Bu içeriğimizde 7 farklı fantastik diziden bahsediyor olacağız.

Türkiye’de çekilen birçok dizi bulunmakta. Her ne kadar romantik diziler ön planda olsa da ülkemizde fantastik öğeler içeren yapımlara da yer verildi. Bunlar arasında Sihirli Annem, Ruhsar ve Bez Bebek gibi çeşitli diziler bulunuyor. Gelin sizler için bu yapımlara bir göz gezdirelim.

Türk Fantastik Dizileri

Türkiye’de çekilen fantastik dizilerin başında Sihirli Annem geliyor. İlk olarak bu diziden bahsedip ardından diğer dizilere geçiş yapacağız.

Sihirli Annem

Sihirli Annem, 2003 yılında başlayan ve 2006 yılında final yaptıktan sonra 2011 yılında tekrar başlayıp 2012 yılında yeniden final yapan bir dizi. 2021 ve 2022 yıllarında ise dizi, bu sefer dijital platformda yer aldı. Sihirli Annem dizisi, ilk 2 sezonda reytinglerde 36 kez birinci olan bir yapım. Bu haliyle dizinin ne kadar çok sevildiği öne çıkıyor.

Betüş, fani kocası Sadık’ı çok sevmektedir. Betüş’ün annesi Dudu ise bu evlilikten yana olmadığı için onları ayırmaya çalışır. Perihan ise Dudu’nun yaptığı kötü büyüler sebebiyle ona ceza keser. Olaylar genel olarak bu açıda ilerlese de bazen farklı hikayeler de karşımıza çıkıyor.

Ruhsar

Türk fantastik dizileri arasında akıllara kazınan sahneleriyle bilinen Ruhsar, ilk olarak 7 Şubat 1998’de yayın hayatına başladı. 5 sezon çekilen yapım, 29 Aralık 2001’de sona erdi. Dizide Ruhsar ve Mazhar adında 2 ana karakter bulunuyor. Çift, evlendikten kısa süre sonra Ruhsar, ölür. Olaylar bundan sonra başlar. Ruhsar, ölmüş olsa da Mazhar’a görünebiliyor fakat diğer insanlara görünemiyor.

Mazhar’ın annesi Menkıbe ise Ruhsar’ı pek beğenmeyen bir kadın idi. Ruhsar öldükten sonra oğluna yeni gelin adayları bulan Menkıbe, Mazhar’ı evlendirmek için elinden geleni yapıyor. Menkıbe’nin kızı Firdevs ise Mazhar’ın arkadaşı Müfit’e aşık. Tabii bunu abisine çekindiği için söyleyemiyor.

Selena

Selena, 10 Eylül 2006 tarihinde yayınlanan bir dizi. Dizide uzak bir gezegen olan Ütopya yer alıyor. Bu yerin isminin Ütopya olduğuna bakmayın. Aslında Ütopya, iyiler ve kötülerin mücadele ettiği bir nokta. Selena, iyilikler yaparken Hades, kötülükler yayıyor.

Selena’nın en çok ziyaret ettiği insanlar arasında Selin, Leyla ve Nazlı bulunuyor. Bu 3’lü, el ele tutuşarak Selena’yı çağırabiliyor. Selena’nın bir de sevgilisi bulunuyor. Her bölümde birçok macera dolu olaylar yaşanıyor.

Türk fantastik dizileri

Acemi Cadı

Türk fantastik dizileri arasında bulunan Acemi Cadı, 2006 ve 2007 yıllarında yayınlanmış bir yapım. Dizide yer alan Ayşegül, genç kız olduktan sonra cadı olduğunu öğrenmeye başlar. Ayşegül, Selda ve Melda ile beraber aynı evde yaşar. Bundan sonra pek çok fantastik olay bizleri karşılar.

Bücür Cadı

Bücür Cadı, 1999 ve 2000 yılları arasında yayınlanan bir dizi. Ana karakterler arasında yer alan Zeliş, annesi Şehriye ile beraber yaşar. Köfteci Abbas ise Şehriye’den hoşlanmaktadır. Zeliş, bir gece rüyasında melek görür. Bu melek, Zeliş’in iyi bir insan olmasından dolayı kendisini ödüllendirir. Zeliş, bu rüyadan sonra sihir yapmaya başlar.

Bez Bebek

2007 ve 2010 yılları arasında yayınlanan Bez Bebek, ilginç bir hikayeyi konu alıyor. Oyuncaklar Dünyası’nda yer alan Bez Bebek’in hayali insan olmakmış. 100. doğum gününde bu hayalini kabul edilen Nana, insan olarak dünyaya gönderilir. Tabii henüz tam olarak insan olmadığı için gece 00:00’den sonra bez bebeğe dönüşür.

Kayıp Prenses

Türk fantastik dizileri ile beraber Kayıp Prenses de tanınmalı. Bu dizi, 2008 ve 2009 yıllarında yayınlandı. Duru, 7 yaşında olmasına rağmen yeni yeni yeteneklerini keşfeden bir peri kızıdır. Amacı, Güneş Ülkesi’ni kurtarmaktır. Tabii onu bu yolculukta bazı zorluklar bekliyor olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir