Behzat Ç. Senaristi Emrah Serbes : Teslim Oluyorum, İtirafımdır!

Behzat Ç. Senaristi Emrah Serbes : Teslim Oluyorum, İtirafımdır!
0

Bir dönem ortalığı kasıp kavuran Behzat Ç. dizisinin yazarı Emrah Serbes, Twitter üzerinden herkesi şok eden bir paylaşım yaptı.  Ünlü senarist 22 Eylül`de İzmir-Aydın otobanında gerçekleşen ve 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan kazayı kendisinin yaptığını ve arkadaşının suçu üstlendiğini belirtti. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda arkadaşı Kenan Doğru`nun arabayı kullanan kişi olmadığını, kendisinin vicdan azabı nedeniyle bu itirafı yaptığını belirtti. Aradan geçen sürede bu yükü kaldıramadığını belirten Emrah Serbes, bugün Torbalı adliyesine giderek teslim oldu.

Ünlü senaristin yayınladığı yazı ise şu şekilde ;

22.09.2017 tarihinde İzmir-Aydın otobanında meydana gelen kazanın sorumlusu benim. Bu kazada aynı aileden bir baba-kız hayatını kaybetti, anne ise yoğun bakımda. Ölen genç kız, bir çocuk, 16 yaşında. Hiçbir şey bir genç kızın hayatından daha değerli değildir.

Bir rampanın ardından birden önümüze çıkan araca çarpmamak için elimden gelen bütün çabayı sarf ettim. Kaygan zemin nedeniyle yavaşlayamadığımdan direksiyonu bariyerlere kırdım ama çarpışmanın önüne geçemedim. Bariyerleri aşarak 3-4 takla attık ve sonunda demir tellere takılarak durduk. Açılan hava yastıkları ve aracın güvenlik sistemi nedeniyle kazayı hafif sıyrıklarla atlattık.Kaza esnasında yanımda duran arkadaşım Kenan Doğru ile aracın sunroof’undan çıktık ve diğer aracın yanına gittik.

Araçtakilerin nabızlarına baktım; anne hala hayattaydı. 112’yi aradık ama ambulans olay yerine çok geç geldi. Araçtan fırlayıp yolun kenarında yatan genç kızı görünce kendimi kaybettim ve bu şok nedeniyle olay anında kazayı üstlenemedim. Kazayı yanımda oturan arkadaşım Kenan Doğru üstlendi. Şu an suçsuz olduğu halde cezaevinde yatmaktadır. Kenan’ı Beşiktaş tribününden tanırım, senelerce birbirimizi kolladık. Bu hadise nedeniyle hiç kimseye bir şey söylemeden sonuna kadar cezaevinde benim için yatabilecek bir insandır. Ama aradan günler geçtikçe bu vicdani sorumluluğu kaldıramayacağımı anladım.

Savcılığa geldim ve kendim teslim oluyorum. Hayatını kaybedenleri geri getirmeyecek olsa da cezam neyse çekmeye hazırım. Hayatını kaybedenlerin yakınlarından özür dilerim. Keşke bu kazada ben ölseydim. Hayatı boyunca haktan, hukuktan, adaletten bahsetmiş biri olarak bundan sonra doğan her gün benim için bir azap olacak. Suçun cezasından kaçabilirsin ama vicdanın azabından kaçamazsın.

Emrah Serbes – 28.09.2017

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir