Itır Esen Hakkında Suç Duyurusu

Itır Esen Hakkında Suç Duyurusu
3

Twitter üzerinden 15 temmuz şehitleri ile ilgili attığı tweet üzerine güzellik tacı geri alınan güzellik kraliçesi Itır Esen`e bir tepki de 15 Temmuz Gazilerinden geldi. Itır Esen`in attığı tweet ile kendilerine hakaret ettiğini iddia eden 15 Temmuz Gazileri, Itır Esen hakkında bir kuruşluk tazminat davası açtılar. 15 Temmuz gazileri adına konuşan avukat Ateş Öcal “5 Temmuz destanının yazılmasının yıldönümü olan 15 Temmuz 2017’de Itır Esen adlı gencimiz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İslam’ın en yüce değerlerinden biri olan şehitliğe, şehadete, o yolda bu topraklara dökülen aziz kanlara iğrenç, aşağılık bir hakarette bulunmuştur. Ama bizler 15 Temmuz gazileri olarak bu saldırılar ne ilk ne de son olacaktır.” şeklinde konuştu.

Dünyanın birçok yerinde İslam’a ve Müslümanlara karşı büyük saldırıların devam ettiğini, bu karanlık günlerin yakında son bulacağını, bu saldırılara kulak tıkamayacaklarını ve bugün burada olduğu gibi harekete geçeceklerini aktaran Öcal, “Müslüman olarak bizim de görevimiz, bu savaşta Allah’ın ve resulünün safında olmak, Itır Esen gibi İslamiyet’i, şehadeti bilmeyen cahil bırakılmış gençlerimize İslam’ı öğretmek, anlatmaktır. Bu sebepten bugünkü manevi tazminat davamızın değerini en küçük para birimimiz olan 1 kuruş olarak belirliyoruz. Çünkü amacımız ceza değil, öğretmektir.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Avukat Ateş Öcal tarafından yapılan açıklamanın ardından 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde gazi olan 33 kişi, Itır Esen ile ilgili “hakaret” suçlamasıyla hazırlanan suç duyurusu dilekçelerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına iletti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. iyi olmuş haketti

  2. Bir daha terbiyesizlik yapmadan önce 2 kere düşünür ıtır hanım

  3. Bir hata yapmış bence bu kadar üzerine gidilmesi doğru değil. Tacının geri alınması vs bile çok ağır bir ceza

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir