Netflix’in En Çok Sevilen 10 Dizisi

Netflix’in En Çok Sevilen 10 Dizisi
0

Son yıllarda sinema bir yana internet dizileri de oldukça popüler. Bu alanda ise kuşkusuz en başarılı yapın Netflix’tir. Hemen hemen her yapımı adeta soluksuz şekilde izlenen Netflix dizilerinden en çok beğenilenleri bir liste haline getirdi. Sizde en beğendiğiniz dizi ve karakterini yorumlarda belirtebilirsiniz.

 

Vikings

Viking dönemini ele alan filmde çiftçi olan Ragnar’ın Viking Kralı olmasına ve ölümüne tanık olmaktayız ancak dizi de işte burada başlamaktadır. Vikingler için adeta yeni bir çağ başlatan Ragnar Lothbrok’un ailesinin hikayesini izleyeceğiz.

 

Dark

Gelecekten geçmişe doğru 3 neslin ele alındığı Alman dizisi Dark sizleri soluksuz bir maceraya çağırmaktadır. Her bölümde gerilim seviyesinin arttığı dizi sizde öyle bir bağımlılık yapacak ki yeni bölümü iple çekeceksiniz.

 

Sherlock

Modern zamanın Sherlock’u artık aramızda. Başarılı oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizinin her bölümü aslına bir film tadında diyebiliriz.

 

Black Mirror

Yakın geleceğin konu alındığı film kelimenin tam anlamıyla efsane. Her bölümde farklı oyuncu kadrosu ve farklı konuları ele aldığı için sıkılmak da imkansız diyebiliriz. Dizi bize bir yandan eleştirmeyi öğretirken diğer yandan sorgulamamızı da sağlamaktadır.

 

Narcos

Ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar ile bşalayan dizi herkesin dikkatini çekmeyi başardı. 2 sezon boyunca Patron’un hayatını belgesel gibi izledik ve çok başarılı performanslar gördük. 3. Sezondan itibaren ise Cali karteli devreye girdi ve bu sezonun unutulmaz adamı ise Pacho oldu.

 

Stranger Things

Henüz iki sezonu olan dizinin ilk başta belli bir kitlesi vardı ancak ikinci sezondan sonra dizi yürüdü hatta koştu diyebiliriz. 1980’li yıllarda geçen dizide paranormal olaylar ve bunlarla mücadele eden çocuklar dikkati çekmeyi başardı.

 

Dexter

Suç temalı olan Dexter 8 sezon boyunca devam etti. Bir adli tıp uzmanı olan Dexter part time ise seri katil ve bunu suçluları cezalandırmak için yapmakta.

 

Breaking Bad

Lisede kimya öğretmeni olan Walter ailesini geçindirmekte oldukça zorlanırken bir de kanser olduğunu öğreniyor. Maddi anlamda zorluk çeken Walter çareyi metamfetamin üretmekte buluyor ve gelmiş geçmiş en saf uyuşturucuyu üretmeyi başarıyor.

 

Dr. House

Uzun süre Netflix’te yayınlanan ancak artık Netflix yapımı olmayan dizi 8 sezonluk muhteşem senaryosu ile izleyiciyi ekrana kilitledi. İzleyiciler onun sayesinde tıbbi terimlere son derece aşina oldu diyebiliriz.

 

Le Case De Papel

En yeni Netflix filmi olan Le Case De Papel tüm dünyanın gündemine oturmayı başardı. Oldukça falza hayran kitlesi bulunan dizinin şarkısı ise herkesin diline dolandı diyebiliriz. Dizide hırsızlardan oluşan bir grup matbaya girer ve kendi parasını başara kaçar.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir