Konusunu Boşanmaktan Alan 10 Film

Konusunu Boşanmaktan Alan 10 Film
0

Evlilik her ne kadar mutlu bir şekilde başlamışsa da boşanmak ondan çok daha mutsuz bir şekilde gerçekleşmektedir. Bu olayda herkes zarar görür. Eşler, çocuklar akrabalar…

Bizde bu listemizde konusunu boşanmaktan alan filmleri ele alarak süreci anlamamızı kolaylaştırmayı düşündük. İşte konusunu boşanmaktan alan 10 film.

 

Bir Evlilikten Manzaralar – Scener Ur Ett Aktenskap

1973 yapımı olan filmde Marianne ve Johan 10 yıllık evli karı kocadırlar. Eşler birbirine küsüp ayrılmaktadırlar farklı insanlarla ilişki içindedirler daha sonra tekrar barışan çift bu sefer kesin şekilde boşanacaklardır. Her ne kadar boşanmış olsalar da birbirlerinden kopamazlar.

 

Sevgisiz – Nelyubov

2017 yılında izleyici ile buluşan filmde sürekli kavga eden bir çift ve onları başka odada dinleyen çocukları hemen göze çarpmaktadır. Boşanmak üzere olan çiftin çocukları bir gün aniden ortalıktan kaybolur ve onu çift onu ararken pişmanlıklarını hatırlar ve çabalamaya başlarlar.

 

İkimizin Hikayesi – The Story Of Us

1999 yapımı olan İkimizin Hikayesi filminde Jordan çifti birbirine karşı eskisi kadar bağlı değillerdir ve çocukları ile beraber gittikleri kampta boşanma kararı alırlar. Bu süreç boyunca birbirleri ile iletişim kurmayan çift aradan geçen sürede hayatları boyunca neler paylaştıklarını görecekler ve mutlu oldukları anları hatırlayacaklardır.

 

Mavi Yasemin – Blue Jasmine

Jasmine oldukça güzel bir ev kadınıdır ve sayılı zenginlerden Hal ile evlidir. Gösterişli bir yaşam süren çift Hal’ın parasını savurması sonucunda iflasın eşiğine gelir. Bu durumda Jasmine evi terk ederek üvey kız kardeşinin yanına taşınır. Jasmine’nin tek hedefi ise burada işleri düzeltip zengin bir şekilde yaşamaktır.

 

Çocukluk – Boyhood

2014 yılında sinemada izleyici ile buluşan filmde Mason ve Olivia’nın hikayesini izleyeceğiz. Filmde çiftin tek çocukları boşanma gerçekleştiğinde 6 yaşındadır. Yeni düzene alışması ve yaşamaya başlaması bir hayli uzun zaman alacaktır.

 

Yaban – Wild

Chery içinde bulunduğu durumu daha iyi anlayabilmek ve psikolojik sorunları çözebilmek için çok uzun bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk boyunca geçmişini düşünen Chery aynı zamanda onunla mücadelede etmektedir.

 

Aşk Ve Küller – Blue Valentine

Dean ve Cindy çok mutlu şekilde başladıkları evliliği pek de mutlu geçirmemişlerdir. Boşanma kararı alan çift bu süreçte ergenlik dönemlerini ve birbirlerine aşık oldukları zamanı hatırlamaya çalışmaktadırlar.

 

Bir Ayrılık – Jodaeiye Nader Az Simin

2011 yapımı olan İran filmi Bir ayrılıkta Simin ailesi ile birlikte yurt dışına yerleşmek ister ancak kocası Nader İran’da babası ile beraber yaşamak istemektedir. Arada kalan kızları Termeh’de babasının yanındadır. Boşanma davası açan Simin ayrılır bunun üzerine Nader babasına bakması için genç bir hasta bakıcı tutar ancak bu işleri daha kötü bir hale sokar.

Mürekkep Balığı Ve Balina – The Squid and the Whale

Alanında başarılı olan akademisyen Bernard, karısının kendinde olan yazarlık yeteneğini keşfetmesi üzerine hayatı altüst olmaktadır. Kıskançlık krizlerinin yaşanması sonucu boşanma kararı alan çift bunu çocuklarına açıklarlar. Ancak altüst olan bu hayatların bir bedeli olacaktır.

Elly Hakkında – Darbareye Elly

Uzun zamandır Amerika’da yaşayan Ahmet ülkesi olan İran’a döner ve eski dostları ve aileleriyle beraber Hazar Denizi etrafında kamp yapmak ister. Sepideh’te organizasyondan sorumludur ve kızının öğretmeni Elly’i de davet eder. Sepideh’in amacı mutsuz bir evlilik yapan Elly ve Ahmet’i tanıştırmaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir