Hız İbresi Tavan Yapan Aksiyon Filmleri

Hız İbresi Tavan Yapan Aksiyon Filmleri
0

Bu listemizde aksiyonu eksik olmayan ve fazlasıyla hızlı filmleri ele alacağız.

 

Hızlı ve Öfkeli Serisi

Araba filmlerinin başını çeken 8 serilik aksiyon dolu bu filmde, hızlı araçlar, aksiyon dolu anlar, patlamalar ve silahlar göreceğiz. Filmi izlemeden önce uyaralım. Seriyi izledikten sonra potansiyel hız tutkunu olabilirsiniz.

 

Rush

2013 yılında izleyici ile buluşan filmde Avusturalyalı Formula 1 pilotu Niki ve Rakibi Hunt arasındaki dillere destan rekabeti ele alan film 1970’li yıllarda geçmektedir. Bir yandan zafer hırsını diğer yandan Formula 1 yarışlarını göreceksiniz.

 

Transporter Serisi

İlk olarak sinema filmi olan daha sonra dizisi de çekilen filmin başrolünde karizmatik filmlerin adamı Jason Statham bulunuyor. Frank taşıyıcılık yapan özel bir şofördür. Araba sürüşü mükemmel olan Frank özel işlerin adamıdır. Dövüş sahneleri ve araçlı takibin eksik olmadığı filmi seveceğinize emin olabilirsiniz.

 

Drive

Ryan gündüz dublör olarak çalışırken geceleri bambaşka bir işe bürünür ve soygun işlerinde araç kullanır. Oldukça iyi ve hızlı araç kullanan Ryan aksiyon dolu anlar yaşatacaktır.

 

Bullitt

1968 yılında izleyici ile buluşan filmde başrol Steve McQueen klasik spor aracıyla kameralar önündedir. Özellikle kovalama sahneleri başarılı olan film, kült tarzdaki sinema filmlerini severler için başarılı bir tercih olacaktır.

 

Ölüm Noktası

Tam bir klasik olan filmde otoban adeta film seti haline gelmiştir. Kowalsky 70 model Dodge Challenger marka aracı Denver’den alıp 15 saat içinde San Francisco’ya götürecektir. Hız sınırlarını ve kuralları hiçe sayan Kowalsky polislerle de uğraşacaktır.

 

Arabalar

Animasyon tarzında olan Arabalar filmi o kadar çok sevildi ki 3. Serisi de izleyici ile buluştu. Hemen hemen her yaş grubuna hitap eden animasyon hem başarılı hem de eğlendirici tarzdadır.

 

Need For Speed

Araba yarışı denilince ilk akla gelen şey Need For Speed oyunudur. Hemen hemen herkesin oynadığı oyunun filmi 2014 yılında izleyici ile buluştu. Araba filmi severlerin kesinlikle izlemesi gereken aksiyon dolu film sizleri maceraya davet ediyor.

 

Katil Otomobil

Bir araba filminde korku olur mu demeyin eğer Stephen King varsa olur. Filmde kıskançlık ve intikam duygusu taşıyan katil araç önüne çıkan her şeyi yok etmektedir.

 

Ölüm Yarışı

Bir seri filmi olan Ölüm Yarışı filminde az biraz bilim kurgu da eklenmiştir. Son derece tehlikeli suçluların bulunduğu hapishane yönetimi para kazanmak için ilginç bir seçenek bulmuşlardır. Bu seçenek mahkumların yarıştırılması ve bahislerden para kazanılmasıdır. Şiddet, kan, gözyaşı bulunan filmde patlamalar, silahlar ve hızlı araçlar göreceksiniz.

 

Speed Racer

2008 yapımı olan bu filmimizde Speed doğuştan yetenekli son derece hızlı bir yarışçıdır. Son derece korkusuz ve savaşçı olan Speed’in tek rakibi ise ağabeyidir.

 

60 Saniye

Memphis eski bir araba hırsızıdır ve bu işleri bırakmıştır ancak hayat onu tekrar zorlayacaktır. Onun araba hırsızı olan kardeşi Kip bir araba işi almış ancak bunu başaramamıştır ve işi veren Raymond Kip’i ölümle tehdit etmektedir. Memphis’in tek yolu ekibini toplayıp bir gecede 50 araç çalmaktır.

 

İntikam Yolu

2011 yapımı olan filmde John firari bir suçludur. Kızını henüz küçükken terk etmek zorunda kalan John geri dönecek ve bebek olan torununu vahşi bir tarikattan kurtarmaya çalışacaktır. Fantastik türde olan bu film aksiyon dolu araba sahneleri ile dikkat çekmektedir.

Torque

Ford oldukça hızlı bir hayat yaşayan motosiklet sürücüsüdür. Ford bir sebepten dolayı motosiklet çetesinin başında olan Trey’in kardeşini ekibiyle birlikte döver. Bunu gören Trey tam saldıracakken Ford polis sayesinde kurtulur. Bir gece barda karşılaşan ikili kavgaya tutuşur ve Trey’in kardeşi farklı bir çete tarafından öldürülür. Olayı görmeyen Trey kardeşinin ölümünden Ford’u sorumlu tutar.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir