Gülmekten Ağlayacağınız 10 Komedi Filmi

Gülmekten Ağlayacağınız 10 Komedi Filmi
0

Şimdiye kadar yayınladığımız tüm listelerde ağırlıklı olarak dram filmlerini ele aldık ancak bu listemiz biraz farklı. Bu yazımızda 2000 yılından sonra çekilmiş en komik filmleri ele aldık. İddia ediyoruz gülmekten ağlayacaksınız.

 

Anchorman: The Legend Of Ron Burgundy

2004 yapımı olan filmde Ron oldukça popüler bir TV sunucusudur. 70’li yıllarda etkili olan Feminizm San Diego’ya da gelince işinden olur ve koltuğunu Veronica adlı spikere devreder.

 

Shaun Of The Dead

Shaun’un hayatı iyice monoton hale gelmiştir. Her gün Ed ile bir araya gelerek kız arkadaşı ile aralarındaki problemleri çözmeye çalışarak vakit geçirmektedir. En sonunda kız arkadaşı Liz onu terk eder ve bu da Shaun için hayatını düzene koyması için fırsattır.

 

Kiss Kiss Bang Bang

2005 yapımı olan filmde küçük çaplı hırsızlıklar ile geçimini sağlayan Harry görülüyor. Harry eşcinsel olan Perry ve eski aşkı Harmony ile berber bir cinayetin içinde bulur kendini.

 

40 Year Old Virgin

40 yaşına gelen ancak hala bakir olan adamın oldukça iyi bir fikri vardır. Her zaman insanlar ile iyi geçinen kahramanımız bu olayı herkesten saklar ancak artık bundan sıkılmıştır ve eğitim almaya karar verir.

 

Borat

Kazakistan’lı Borat son bir TV sunucusudur aynı zamanda Kazakistan’ın en önemli adamlarından biridir. Kazak hükümeti tarafından Amerika’ya gönderilen Borat burada halkı inceleyip kültür ile alakalı bir belgesel çekecektir.

 

İdiocracy

2006 yapımı olan filmde sıradan bir asker olan Joe özel bir projede yer almaktadır bu yüzden uyutulup götürülecektir. Ancak Joe uyutulduğu yerde unutulur. Yaklaşık 500 yıl sonra uyanan Joe herkesin ve her yerin değiştiğini görecektir.

 

Superbad

Sosyal beceri anlamında yetersiz olan iki genç birbirine son derece bağlıdır ve liseden mezun olmak üzeredirler. İki genç farklı üniversiteye gideceklerinden dolayı üzgündürler ancak bunun üstesinden gelmeleri gerekecektir.

 

Mac Gruber

2010 yapımı film aslında McGayver adlı dizi ve dizi karakterleri ile dalga geçilmektedir. Eski asker MacGruber geçmişten kalan düşmanı Von nişanlısını öldürmesiyle beraber her şeyi bırakarak kendi halinde yaşamaya başlar. Fakat Von yine rahat durmaz ve Beyaz Saray’ı havaya uçurmak ister.

 

The Grand Budapest Hotel

Zaman Büyük Budapeşte Oteli’nin en ihtişamlı olduğu dönemde geçmektedir. Otelin müdürü ola Gustav işini büyük titizlikle yapmaktadır ve müşterileri hakkında her şeyi bilmektedir. Bir gün otele çalışmak üzere Zero Mustafa gelir ve işe başlar. Kısa zaman içinde Zero ve Gustav arasında büyük bir dostluk başlar

 

Spy

Özellikle aksiyon filmlerinden tanıdığımız Jason Statham bu kez komedi filminde rol alıyor.

CIA’de çalışan Susan masa başı görevlisidir ancak aynı zamanda en özel görevlerin kadınıdır. Fine ile iyi bir ikili olan Susan, Fine ve başka bir ajan olan Ford’un kimlik bilgileri ifşa olmaktadır. Bunun sonucunda tehlikeli çetelerin hedefine düşerler.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir