Tetikçinin Oğlu Konusu ve Oyuncuları

Tetikçinin Oğlu Konusu ve Oyuncuları
0

Fox TV ekranlarında yakında yayınlanacak olan Tetikçinin Oğlu dizisi için oyuncu kadrosu açıklandı. Başrollerde Timuçin Esen, Şevket Çoruh, Genco Özak, Serhat Kılıç ve Sezin Akbaşoğulları yer alacak. Dizi suç temasını işleyecek ve yapımcılığını O3 Medya üstlenirken, yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın ve senaristliğini Gökhan Horzum üstlenecek. Dizinin çekimleri Şubat 2023’te Bodrum’da başladı. İzleyicilerin heyecanla beklediği Tetikçinin Oğlu, yeni ve farklı bir hikaye anlatımıyla ekranlarda olacak.

Tetikçinin Oğlu Oyuncuları

Şevket Çoruh (İskender)

İstanbul doğumlu olan Şevket Çoruh, Arka Sokaklar dizisinde canlandırdığı “Mesut Komiser” karakteriyle tanınmaktadır. Oyunculuk kariyerine tiyatro oyunlarıyla başlayan Çoruh, lise eğitimini tamamladıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. 1.85 metre boyundaki oyuncu, 16 yıl boyunca Arka Sokaklar dizisinde yer almış ve Mesut Komiser lakabıyla tanınmıştır. 2018 yılında Özge Turna ile evlenen Şevket Çoruh, Tetikçinin Oğlu dizisinde başrol olarak yer alacaktır. Dizide İskender’in oğlu Yiğit’in öldürülmesiyle başlayacak olan hikayede Şevket Çoruh, karanlık işlere bulaşmış bir iş adamını canlandıracak. Oyuncunun yer aldığı diğer yapımlar arasında ise Çakallarla Dans (Kayınço Gökhan), Aile Arasında, İskender gibi yapımlar yer almaktadır.

Tetikçinin Oğlu dizisi, İskender adındaki Diyarbakırlı bir iş adamının karanlık işlere bulaşmasını konu alacak. İskender, görünürde bir iş adamı olarak bilinse de gerçekte mafyanın içinde yer almaktadır ve Korkmaz da onun emrindedir. Dizinin hikayesi, İskender’in oğlu Yiğit’in öldürülmesiyle başlayacaktır.

Timuçin Esen (Korkmaz)

İskenderin tetikçiliğini yapmaktadır.

Timuçin Esen, Tetikçinin Oğlu oyuncuları arasında yer alan bir Adana doğumludur. Aslen Niğdeli olan Esen, Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde 2 yıl eğitim aldıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Boyu 189cm olan deneyimli oyuncu, üniversite eğitimi sonrası İtalya ve Amerika’da oyunculuk dersleri almıştır. İlk ekran deneyimini 2003 yılında yayımlanan Deliye Geçen Gece adlı yapım ile yaşayan Esen, daha sonra Hekimoğlu, Gülperi, Bodrum Masalı, Gönül İşleri, Müslüm, Benim Adım Gültepe ve Benim Adım Melek gibi yapımlarda da rol almıştır.

Genco Özak (Metin)

Genco Özak, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu olarak bilinmektedir. İstanbul’da 1978 yılında doğan Özak, ilk olarak Şehir Tiyatroları’nda oyunculuk yapmıştır. Ardından, sinema ve dizi sektöründe de yer alarak kariyerine devam etmiştir.

Özellikle İstanbul Hatırası, Bir Zamanlar Çukurova, Sen Anlat Karadeniz ve Masumlar Apartmanı gibi yapımlarda başarılı performanslar sergileyen Özak, geniş kitleler tarafından tanınmıştır.

Oyunculuk kariyerine ek olarak, aynı zamanda tiyatro yönetmenliği de yapan Genco Özak, birçok tiyatro oyununda yönetmenlik yapmıştır.

Serhat Kılıç (Esat)

Serhat Kılıç, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Ankara’da 1984 yılında doğdu ve ilkokuldan itibaren tiyatroya olan ilgisiyle sahne hayatına atıldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra, birçok tiyatro oyununda rol aldı.

Kariyerine 2008 yılında televizyon dizisi “Geniş Aile” ile başlayan Kılıç, sonrasında birçok yapımda yer almıştır. En bilinen yapımları arasında “Yeraltı”, “Aşk-ı Memnu”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Güzel Köylü”, “Son Yaz”, “Kardeşlerim” ve “Kalk Gidelim” yer alıyor.

Ayrıca sinema filmlerinde de rol almış olan Kılıç’ın, “Pek Yakında”, “Düğüm Salonu”, “Aşk Tesadüfleri Sever 2” ve “Zengin Mutfağı” gibi yapımları da bulunuyor.

Tiyatroda da aktif olan Serhat Kılıç, “Akasya Durağı”, “Kurtlar Sofrası”, “Fedai”, “Sonsuzluğun Ucunda”, “Sıkıysa Yakala” ve “Kreş Büyükler” gibi oyunlarda sahne almıştır.

Baran Can Eraslan (Yunus)

Tetikçinin Oğlu dizisinde Baran Can Eraslan’ın canlandırdığı karakter Yunus. Yunus, İskender’in sağ kolu olarak ona sadık bir şekilde hizmet eden bir karakterdir. Dizinin ana konusu olan Yiğit’in öldürülmesi olayında da rol oynayan karakterlerden biridir. Yunus’un karakteri hakkında daha fazla detay dizinin ilerleyen bölümlerinde ortaya çıkabilir.

Sezin Akbaşoğulları

Sezin Akbaşoğulları, 9 Aralık 1981 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Akbaşoğulları, tiyatro sahnesinde ve dizi filmlerde başarılı performanslarıyla tanınmaktadır.

İlk olarak 2006 yılında yayınlanan Acemi Cadı dizisindeki rolüyle televizyon dünyasına adım atan Akbaşoğulları, ardından Yaprak Dökümü, Sakarya Fırat, Kurtlar Vadisi Pusu, Öyle Bir Geçer Zaman ki gibi birçok popüler dizi projesinde yer almıştır.

2015 yılında vizyona giren Bana Masal Anlatma adlı sinema filmindeki rolüyle de dikkatleri üzerine çeken Sezin Akbaşoğulları, son olarak Tetikçinin Oğlu dizisinde başrol oyuncuları arasında yer almaktadır.

Bahar Şahin (Sibel)

Bahar Şahin, 30 Ağustos 1993 tarihinde İstanbul’da doğan Türk oyuncudur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde eğitim aldı. Kariyerine 2014 yılında çekilen “Bana Masal Anlatma” filmindeki rolü ile başladı. Daha sonra pek çok dizi ve filmde yer aldı. En popüler rollerinden bazıları şunlardır:

  • “Bana Sevmeyi Anlat” (2016) dizisindeki “Seda” karakteri
  • “Aşk Laftan Anlamaz” (2016-2017) dizisindeki “Gülseren” karakteri
  • “Adı Efsane” (2017-2018) dizisindeki “Melis” karakteri
  • “Çocuklar Sana Emanet” (2018) dizisindeki “Deniz” karakteri
  • “Sonsuz Aşk” (2017) filmindeki “Zeynep” karakteri

Bahar Şahin ayrıca “Tetikçinin Oğlu” (2021) dizisinde “Sibel” karakterini canlandırdı.

Oyunculuğu ile beğeni kazanan Bahar Şahin, kariyeri boyunca birçok ödüle layık görüldü. Bunlardan bazıları, 2017 İzmir Ekonomi Üniversitesi Yılın Oyuncusu Ödülü ve 2018 Boğaziçi Üniversitesi Medya Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’dür.

Esra Kızıldoğan (Nursel)

Esra Kızıldoğan, Türk oyuncu ve sunucudur. 1990 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Oyunculuk kariyerine 2012 yılında “Bir Yastıkta” adlı dizideki rolüyle başladı. Daha sonra “Kara Ekmek”, “Muhteşem Yüzyıl: Kösem”, “Kırgın Çiçekler”, “Şahin Tepesi” gibi birçok dizi ve “Babamın Ceketi”, “Organize İşler 2: Sazan Sarmalı” gibi filmlerde yer aldı.

2019 yılında “Exxen” dijital platformunda yayınlanan “Aşk Ağlatır” adlı dizide başrol oyuncusu olarak yer aldı. Ayrıca 2021 yılında “50M2” adlı Netflix dizisinde de önemli bir rol üstlendi.

Sunuculuk kariyerinde ise “Biraz Kül Biraz Duman”, “Sonsuz Merak”, “Acil Servis”, “Yaşamın Ritmi” gibi programlarda görev aldı.

Aybike Turan (Kiraz)

Aybike Turan, Türk oyuncu ve modeldir. İstanbul’da doğan Turan, 22 Temmuz 1982 tarihinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Oyunculuğa 2007 yılında başlayan Aybike Turan, ilk olarak “Kavak Yelleri” dizisiyle adını duyurmuştur. Daha sonra “Adanalı”, “Fatmagül’ün Suçu Ne?”, “Güneşi Beklerken”, “Poyraz Karayel”, “Baba Candır”, “Meryem”, “Kalk Gidelim” gibi birçok dizide rol almıştır.

Aybike Turan aynı zamanda birçok reklam filminde ve moda çekimlerinde de yer almıştır. Ayrıca “Kelebeğin Rüyası” (2013), “Oflu Hoca’nın Şifresi 2” (2016), “Sonsuz Aşk” (2017) gibi filmlerde de rol almıştır.

Son olarak “Bir Zamanlar Kıbrıs” dizisinde “Nihan” karakterini canlandıran Aybike Turan, oyunculuğu ile göz doldurmaya devam etmektedir.

Hilmi Cem İntepe (Yiğit)

“Tetikçinin Oğlu” dizisi, oyuncu kadrosuna Hilmi Cem İntepe’nin konuk oyuncu olarak katılacağı duyuruldu. İntepe, dizinin ilk bölümünde Yiğit karakteriyle seyirci karşısına çıkacak.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir