Eiffel filmi yakında GAİN’de yayına girecek

Eiffel filmi yakında GAİN’de yayına girecek
0

Romain Duris ve Emma Mackey’nin başrollerini paylaştığı, Eyfel Kulesi’nin inşası sırasında yaşanan tutkulu bir aşk hikâyesini anlatan Eiffel filmi, kısa süre sonra GAİN kütüphanesinde sizlerle buluşacak.

1889 Paris Dünya Fuarı ve Gustave Eiffel’in Hikâyesi

Filmin konusu, 1889 Paris Dünya Fuarı için tasarlanması istenen yapıyı inşa etmeye başta isteksiz olan Mimar Gustave Eiffel’in, hayatının aşkı Adrianne ile yıllar sonra karşılaşması sonrasında yaşadığı dönüşümü ele alıyor. Bu heyecan verici hikâye, yakında GAİN kataloğunda sizlerle buluşacak. Fransa, Belçika ve Almanya ortak yapımı olan Martin Bourboulon’un yönettiği film, Türkiye’de geçtiğimiz yıl gösterime girdi.

Yönetmen ve Oyuncu Kadrosu

Papa ou maman, Papa ou maman 2 filmleriyle tanınan ve son olarak Les trois mousquetaires: D’Artagnan filmini yöneten Martin Bourboulon’un başarılı yönetmenliğini gösterdiği Eiffel filminde, Romain Duris Gustave Eiffel karakterine hayat veriyor. Emma Mackey ise Eiffel’in hayatının aşkı Adrienne Bourgès rolünde izleyici karşısına çıkıyor. Caroline Bongrand’ın senaryosunu yazdığı filmde, Pierre Deladonchamps, Armande Boulanger, Bruno Raffaelli, Alexandre Steiger, Andranic Manet, Philippe Hérisson, Stephane Boucher, Jeremy Lopez ve Damien Zanoly gibi yetenekli oyuncular kadroyu tamamlıyor.

Filmin Özeti: Eyfel Kulesi’nin İnşası ve Aşkın Gücü

1880’li yıllarda Paris’te geçen filmde, Fransa Hükümeti Amerika için Özgürlük Heykeli’ni tasarlayan mimar Gustave Eiffel’den, kendileri için de benzersiz bir anıt yapmasını talep eder. Başlarda isteksiz olan Eiffel, bir süre sonra kavuşamadığı hayatının aşkı Adrianne ile yıllar sonra karşılaştığında fikrini değiştirir ve bu karşılaşma sonucu büyük bir ilham alır. Eiffel, geçmişte unutmaya çalıştığı bu büyük aşktan esinlenerek “A” harfi şeklinde eşsiz bir kule tasarlar: Eyfel Kulesi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir