Çocuklar Duymasın`da Fetö Kitabı “Barış Köprüleri” Gösterildi

Çocuklar Duymasın`da Fetö Kitabı “Barış Köprüleri” Gösterildi
0

Uzun bir aradan sonra tekrar yayınlanmaya başlayan Çocuklar Duymasın dizisi bu kez farklı bir konuyla gündemde.  Kanal D`de yayınlanan dizinin son bölümünün bir sahnesinde FETÖ propagandası içeren “Barış Köprüleri; Dünyaya açılan Türk Okulları” isimli kitap gösterildi.

Dizide Haluk ve Meltem`in konuştuğu bir sahnede arka planda yer alan kitaplıkta bulunan bu kitap pek çok izleyicinin dikkatini çekti ve bir anda sosyal medya da yayıldı. Olayın duyulması üzerine izleyiciler konuya büyük tepki gösterdi.
Konuyla ilgili dizinin yapımcısı Birol Güven ise bir açıklama yayınladı.

Birol Güven açıklamasında şunları söyledi;

“30 Temmuz 2017 tarihinde yayınlanan Çocuklar Duymasın dizisinde rafta duran bir kitap kamuoyumuzun dikkatini ve tepkisini çekmiştir.
Sözkonusu kitap ile ilgili olarak, dekor ve aksesuarlardan sorumlu sanat yönetmenimizin savunması alınmıştır.
Aynı üzüntüyü yapımcı olarak ben ve tüm Çocuklar Duymasın ekibinin yaşadığını özellikle belirtmek isterim ve hepimizin dikkatinden kaçan bu talihsizlikten ötürü tüm ekibimiz adına, başta şehit aileleri olmak üzere herkesten özür dilerim.”
Çocuklar Duymasın geçtiğimiz günlerde de 24 kişinin ölümüne sebep olan ve kentleri adeta şantiyeye çevirerek insanlara yaşam alanı bırakmayan hafriyat kamyonlarını öven söylemleriyle tepkilerin odağı olmuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir