Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Instagram spam cezası nedir? Spam cezası yedim nasıl ve ne zaman kalkar

Teknoloji Haberleri 5 Ocak, 16:57'de eklendi
Instagram spam cezası nedir? Spam cezası yedim nasıl ve ne zaman kalkar

Son zamanlarda Instagram en çok kullanılan sosyal medya araçlarından birisi haline gelmiştir. Instagram üzerinden günde milyonlarca içerik paylaşılmakta ve milyonlarca kişiye etki etmektedir. Instagram kullanıcıları normal içerik dışında farklı içerikler paylaştıkları zaman veya başka bir kullanıcıyı taklit ettiğinde spam cezası alabilmektedir. Böyle durumlarda cezanın kalkması için bazı işlemler gerekmektedir.

Instagram kullanıcıları, platform üzerinden ilgilerini çeken tüm sayfalara bakmak istemektedir. Instagram kullanıcılarının yaptıkları paylaşımların, yorumların beğenilmemesi durumunda hesabın spamlanması söz konusu olabilmektedir.

Instagram topluluk kuralları

Instagram’ da spam cezası almamak için topluluk kuralları adı verilen kurallara uymak gerekir. Bu kurallar şu şekilde sıralanır:

Instagram da sadece kendi çektiğiniz fotoğraf ve videoları paylaşma hakkınız vardır. Instagram kullanıcılar tüm paylaşımlarından kendileri sorumludur. İntenetten kopyalanan ve paylaşma hakkına sahip olunmayan görseller dikkatli paylaşılmalıdır. Geniş hedef kitle için uygun fotoğraf ve videolar yayınlanmalıdır. Cinsel içerikli paylaşımlar kesinlikle kural dışıdır. Spam cezası uygulanır. Aynı paylaşım ve yorumlar tekrar tekrar paylaşılmamalıdır. Organize suçlar, nefret içeren paylaşımlar ve zararlı maddeleri özendirici paylaşımlar yapılmamalıdır. Aşağılayıcı ve küçük düşürücü paylaşımlar yapılmamalıdır.

Instagram spam nedir?

Instagramda günlük olarak fotoğraf beğeni sınırı, video beğeni sınırı, yorum beğeni sınırı vb. sınırları vardır bu sınırlara uymayan Instagram kullanıcıları spama düşmektedir. Spam alan hesaplar doğrudan kapatılmaz ancak ‘geçici olarak engellendin’ hatası verilir. Bir kişinin hesabına izni dışında kısıtlama geldiyse spam altındadır. Instagram da sadece şikayetten dolayı spam yenmeyebilir. Instagram kullanıcısı topluluk kurallarına uygun olmayan davranışlarda bulunursa, bu nedenle de kısıtlama ile karşı karşıya kalabilir.

Instagram,  kullanıcıları için her türlü şikayeti dikkate almaktadır. Bu nedenle kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek adına Instagram yöneticileri her türlü tedbiri almaktadır.

Instagram spam nasıl kalkar?

Instagram üzerinden spam yiyen kullanıcıların, bu spamı kaldırmak için bazı işlemler uygulaması gerekir.  Spam süresini daha kısa tutmak için:

Cinsellik içeren paylaşımlar yapılmamalıdır. Bu tür paylaşımlar spam cezasının süresini uzatır. Spam cezası alındığında mümkünse gün içerisinde paylaşım yapılmaması önemlidir. İnsanlara rahatsızlık verici yorumlar yapılmamalıdır. Rahatsız edici yorumlar şikayet edildikçe Spam cezası süresi uzayacaktır. Spam cezası boyunca beğeni özelliği çok fazla kullanılmamalıdır. Bu sürede az beğeni yapmak, mümkünse hiç beğeni yapmamak akıllıca olacaktır. Spam cezası süresinde hesap takibi yapılmamasına özen gösterilmelidir. Çok fazla hesabı takibe almak, takip isteği göndermek ve bu isteklerin reddedilmesi kullanıcıları rahatsız edici bir hesap konumuna düşürür ve Spam cezasının süresi uzar.

Spam cezası hangi durumlarda verilir?

Bir Instagram kullanıcısının spam cezası alması için bazı kuralları ihlal etmiş olması gerekir. Instagram üzerinden spam cezası şu durumlarda verilir:

Instagram hesaplarına sürekli rahatsız edici yorumlar yapılması Art arda sürekli beğeni yapılması Normal yapılması gerekenden çok daha fazla paylaşım yapılması Hesap olması gerekenin dışında kullanılırsa kişi spam cezası alabilir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.