X-Men ”The New Mutants” Filmi Oyuncuları Hakkında Bilgiler

X-Men ”The New Mutants” Filmi Oyuncuları Hakkında Bilgiler
0

X-Men çizgi romanından beyazperde de izleyiciyle buluşacak olan ”The New Mutants” yani ”Yeni Mutantlar” filmi ve oyuncuları ile bilgileri bir araya getirdik.

Birkaç genç mutantın bilinmeyen bir üste güçlerini nasıl kontrol altında tutabilmek için aldıkları eğitimleri konusuna alan ”The New Mutants” filmi ile yeni bir X-Men filmi izlemiş olacağız. En son yayınlanan X-Men filmi bildiğiniz üzere ”X-Men: Apocalypse” filmiydi. ”The New Mutants” filmi ise X-Men evrenini biraz daha genişletmeyi amaçlıyor. Son zamanlarda oldukça sık görmeye alıştığımız çizgi romandan uyarlanan filmlerden biraz daha farklı bir film olacak olan ”The New Mutants” filminin amacı ise bilim kurgu-fantastik türü yerine bilim korku-korku türüne yaklaşmak. Yönetmenliğini Josh Boone’un yapacağı senaryosunu ise aynı zamanda filmin yönetmeni olan Josh Boone ve Chris Claremont ikilisi yazdı.

Marvel’ın aynı adı taşıyan çizgi romanından uyarlanacak olan Fox’un yeni filmi ”The New Mutants” ın oyuncuları ve rollerinden bahsedecek olursak ilk olarak Game of Thrones’in Arya Stark’ı Maisie Williams’ın canlandıracağı Rahne Sinclair / Wolfsbane ile başlayabiliriz. Adından da güçleri hakkın da biraz tahminde bulunabileceğiniz bu mutantımız’ın yeteneği kurda dönüşmek. Onu yetiştirip büyüten papaz’ın elinde çocukluğunu kötü bir şekilde geçiren ve İskoç bir mutant olan Rahne’nin dini inanşı da sahip olduğu özel güçlerini sorgulamasına neden oluyor. Onu büyüten kilise Rahne’nin sahip olduğu yeteneğinin ve güçlerinin şeytani olduğunu düşünüyor. Kilise’nin bu şekilde düşünmesinden dolayı da Rahne güçlerinden korkmaya başlıyor. ”The New Mutants” çizgi romanında da kendi güçlerinden korkan Rahne, ekip arkadaşlarına karşıda önyargılı bir yaklaşım sergiliyor. Ayrıca dini inanışından dolayı da onları şeytani yandaşları olarak görüyor.

Sıradaki mutantımız ise Anya Taylor-Joy’un canlandıracağı Illyana Rasputin. Magik karakteri ise çizgi roman evreninin en güçlü kurgusal karakterlerinden birisi olarak biliniyor. Bu karakterimizin özel yeteneği ise istediği herhangi bir yere ışınlanabilmesi.  Ilyana karakteri ile ilgili bilinmesi gerekenlerden bir tanesi de X-Men’in bir üyesi olarak bilinen Colossus’un kız kardeşi olduğu. Rus olan bu mutantımız ise Profesör Xavier’de tıpkı Logan’ın aşık olduğu kadın Jean Grey’de olduğu gibi kendisinin de karanlık tarafa geçeceği düşüncesini oluşturması. Son olarak Ilyana’nın Limbo adındaki bir evrende hapsolduğu zamanlarda oluşturduğu güçlü kılıcı Soulsword, çizgi roman evreninin de en güçlü silahı olarak biliniyor.

Şimdi bahsedeceğimiz mutant ise Blu Hunt’ın canlandırdığı Danielle Moonstar yani bilinen adıyla Mirage. Kızılderili bir mutant olarak bilinen Mirage karakterinin özel yetenekleri ise psişik yetenekleri ve duygusal durumuna göre insanların en büyük korkularını ya da en büyük isteklerini bulunduran yanılsamalar oluşturmak. Çizgi roman’a baktığımız da ise Kızılderili bir şef’in kızı olarak dünyaya gelen Danielle, beyaz ırka karşı içinde büyük bir öfke ile büyütülüyor. Buna rağmen rofesör Xavier’ın onu davet etmesiyle birlikte Yeni Mutantlar’a katılıyor ve Wolfsbane ile çok yakın iki arkadaş oluyorlar. Ayrıca çoğu kez grubun liderliğini üstlenen bir karakter olarakta tanınıyor.

Sıra geldi madenci bir ailenin oğlu olan Sam Guthrie yani Cannonball’ı canlandıracak olan Charlie Heaton’ın karakterine. Sam’in gücü ise yüksek hızda uçtuğu yolculuklarında enerjiyi kendi etrafında yok edilemez bir kalkan gibi kullanabilmek. Film ile ilgili yayınlanan fragmanı incelediğimizde Sam’in kaldıkları hastane ile ilgili bazı şüpheleri olduğunu görüyoruz. Çizgi roman’a baktığımızda ise Sam, Yeni Mutantlar ekibini hiçbir zaman terkedip gitmeyen bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak tanıtacağımız karaktere geçmeden önce Sunspot olarak bilinen Henry Zaga’nın oynayacağı Roberto da Costa karakterinden bahsedelim. Yine Wolfsbane karakterinde olduğu gibi bu karakterinde adından güçleri hakkında ufak tefek fikirler edinebiliriz. Güneş enerjisini manipüle ve absorbe etme gibi insanüstü bir güce sahip olan Sunspot, çizgi roman evreninde de oldukça fazla değinilen bir karakter. Bu karakterimiz hayatta kaldığı süre boyunca eni Mutantlar ekibinden üyelerle bir çok kez karşı karşıya gelerek mücadale ediyor.

Sıradaki ve son karakterimiz ise Alice Braga’nın oynayacağı doktor Cecilia Reyes. Fragmanda karşımıza genç mutantların akıl hocası olarak çıksa da daha çok karanlık tarafa hizmet eden Reyes, cerrah olmasının yanında mutant güçlerine de sahip. Bu karakterimizin gücü ise kendini korumak istediğinde etrafında bir güç kalkanı oluşturabilmesi. Çizgi romanlarda ise yan bir karakter olarak bir görünüp bir kaybolan Reyes’in filmde üstleneceği rol hakkında kesin bir şey söyleyenemiyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir