Ntspazar 4 Yaşına Yeni Tasarım İle Başladı

2021 Yılbaşı Çekiliş Sorgulama Ekranı – Milli Piyango Online

Fenerbahçe Karagümrük maçı canlı izle

Trabzonspor – Yeni Malatyaspor maçı canlı izle (26.09.2020)

Kanser İle Mücadele Konulu 10 Film

Eğlence 27 Haziran, 17:30'de eklendi
Kanser İle Mücadele Konulu 10 Film

Bu listemizde Kanser hastalığı ile mücadeleyi konu olarak almış 10 filmi ele alacağız.

50/50

Kanser olduğunu ilk öğrendiğinde bunu sindiremeyip kabullenmeyen genç ilerleyen zaman içinde hasta olduğunu anlar ve onunla savaşmaya karar verir.

Aynı Yıldızın Altında

Yaklaşık olarak 3 yıldır tiroit kanseri teşhisi konulan ve bununla yaşayan genç kız artık bıkmış ve yorulmuştur. Hastaneye sık sık terapiye giden kahramanımız orada beyin tümörü yüzünden bir bacağını kaybetmiş olan adamla tanışır.

Canım Kardeşim

Murat oldukça serkeş ve aylak biridir ve arkadaşı Halit ile beraber amaçsız bir şekilde yaşamaktadırlar. Herşey bu şekilde devam ederken Murat’ın babası aniden hayatını kaybeder ve Murat küçük kardeşi ile tek başına kalmaktadır. İlerleyen zamanda kardeşi kansere yakalanan Murat hayatının geri kalan kısmında kardeşi için yaşayacaktır.

 

Love Story

Oliver bir aile geleneği haline gelen Harvard Hukuk Fakültesinde okuyan genç biridir. Sıradan bir günde Radcliffe Kolejinde okuyan ve orta sınnıf aileden gelen Jennifer ile tanışır ve ona aşık olur. Gençler evlenmeye karar verir ama bunun önünde birçok engel vardır tüm bunlarla beraber Jennifer lösemi hastası olur.

 

İkiru

İkinci Dünya Savaşı sonrasını konu alan filmde adam Tokyo’da şeflik yapmaktadır ve hayatı koltuğu ve oğlu arasında geçmektedir. Yine bir gün aynı şekilde hayat geçerken kanser hastası olduğunu öğrenir ve hayatı sarsılır. Doktorlara göre sadece 3 ay ömrü kalmıştır.

 

 

The Bucket List

Yaşamları birbirinden oldukça farklı iki adamın yolları hastanede kesişmektedir. Biri oldukça zengin diğeri ise fakir olan bu insanların Ölmeden önce yapılması gereken şeyleri listeleyen bu iki insan birbirine oldukça yaklaşacaktır.

 

My Sister’s Keeper

Mutlu bir yaşamı sürerken aniden küçük kızlarının lösemi olduğunu öğrenen ailenin tüm hayatı altüst olur.  Hasta kızlarının iyileşmesi için yeni bir bebek dünyaya getiren çiftin hasta kızlarına doğan bebeklerinden hasta ablasına ilik verirler. Daha sonra bir böbreğe de ihtiyacı olacaktır.

 

My Life Without Me

İki çocuk annesi kadın ailesi yüzünden okuyamamış ve eşine destek olabilmek için üniversitede temizlikçi olarak çalışmaya başlamıştır. Hayat bu şekilde devam ederken hastalanır ve doktora gider. Teşhise göre çok az ömrü kalan kadın her şeyi bırakarak kendini yazmaya verir.

 

Deadpool

Wade hayatının en güzel dönemini yaşarken ve sevgilisi ile evlenmeyi düşündüğü esnada kanser olduğunu öğrenir. Barda içerken bir adamın onu iyileştirebileceğini söylemesi üzerine deneye giren Wade artık bir süper kahraman oluvermiştir.

 

Ma Ma

Bir öğretmen olan Magda meme kanseri olmuştur. Daha önceden de hastalık yaşayan ve yenen Magda bu defa o kadar kolay atlatamayacaktır. Oldukça hızlı yayılan kanser sonucunda doktorlar Magda’ya 6 aylık ömür biçer.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.